Застуда і понижена температура – явище, з яким доводиться стикатися багатьом. Дізнайтеся, чим може бути викликаний такий стан.

Підвищеню температури при застуді ніхто не дивується, оскільки це адекватна реакція організму на інфекційний процес, проте в деяких випадках все відбувається навпаки. Відомо, що висока температура тіла необхідна для нормальної боротьби з вірусами і бактеріями. Лікарі навіть не рекомендують збивати температуру, якщо вона не перевищує 38 градусів. Чому ж іноді температура падає?

Причини зниження температури при застудах

Нормальною прийнято вважати температуру в межах 36-37 градусів за Цельсієм. Природно, всі ми різні, і у деяких людей є свої особливості, в тому числі і температурного режиму організму.

Зниження температури тіла при застуді, як правило, свідчить про ослаблення організму, його виснаженні й істотному зниженні опірності. Нерідко зниження температури вказує на проблеми з імунною системою організму, розумову або фізичну перевтому.

Зниження імунного захисту може бути викликане супутньою інфекцією. Наприклад, якщо до початку застуди хворий мав якусь вірусну або бактеріальну інфекцію, то природно, що його організм буде ослаблений попередньою хворобою. Раптовий початок нового захворювання (застуди) є надмірним навантаженням на організм, що і призводить до такої реакції.

У деяких випадках низька температура тіла при ГРЗ може бути викликана пошкодженням гіпоталамуса внаслідок інтоксикації. Вся справа в тому, що контроль над терморегуляцією організму здійснюється саме гіпоталамусом (відділ головного мозку), який дуже чутливий до токсинів. При інтоксикації (яка часто відзначається при застуді) можливе порушення (тимчасове) діяльності гіпоталамуса, що і призводить до збою контролю над терморегуляцією.

Знижена температура при застуді у дітей

У дітей молодше 3-х років зниження температури тіла при ГРЗ – явище часте. Лікарі пояснюють це системою терморегуляції, яка ще не до кінця сформувалася і ще нерозвиненими нейронними зв’язками. Проте, показати малюка лікарю все ж необхідно. В даній ситуації слід обмежити прогулянки в холодну пору року, вживати вітамінізовані соки, берегти малюка від переохолоджень. Варто пам’ятати, що при зниженні температури розтирання можуть тільки погіршити ситуацію. Найкраще зігріти дитину теплим одягом і гарячим питтям.

Ознаки зниженої температури при застуді

Симптоми пониження температури тіла при застуді неспецифічні, тому запідозрити цей стан неможливо, не скориставшись градусником. Часто при низькій температурі тіла у людини відзначається млявість, слабкість, підвищена сонливість, уповільнення реакцій (у тому числі і розумових), іноді підвищена дратівливість.

Якщо після застуди стан гіпотермії (зниженої температури) зберігається, то слід звернутися до лікаря.

Що робити при зниженій температурі під час застуди

Як вже було сказано вище, низька температура тіла при застуді часто свідчить про ослаблений імунітет. Тому в першу чергу потрібно захистити себе від негативних впливів, які поглиблюють стан імунодефіциту. Дайте відпочити організму, захистіть себе від стресу і добре виспіться.

При зниженій температурі необхідні зігрівальні процедури: гаряче питво, гаряча ванна, грілка. Можна поєднувати всі ці процедури. При цьому носіть теплий одяг, який не здавлює ніякі частини тіла, щоб уникнути порушення кровообігу.

Для зміцнення імунітету корисними будуть адаптогени: настоянка лимонника, ехінацеї, елеутерококу, женьшеню та інших. Рекомендується прийом таких адаптогенів протягом 1-2 місяців. Підуть на користь і регулярні загартовування, починати які необхідно з прийому повітряних ванн.

Для нормальної діяльності імунної системи важливо достатнє надходження всіх вітамінів і мінералів. Збалансоване харчування, а також прийом вітамінно-мінеральних комплексів допоможе заповнити дефіцит необхідних біологічно активних речовин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП ПРИ ВАГІТНОСТІ

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА РОБОТІ

ГРВІ: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ