Заклало вухо при застуді? Не полінуйтеся звернутися за медичною допомогою. Іноді такий симптом загрожує своїми наслідками.

Така неприємність, як закладеність вуха, хоча б раз у житті відбувалася з кожним з нас. Причин закладеності вуха кілька. Це може бути чисто фізіологічним явищем (яке нічим не загрожує), а може бути і наслідком серйозних порушень. Часто вуха закладає при зльоті або посадці літака або при знаходженні в швидкісному ліфті. При купанні у водоймах або навіть при прийомі душу вухо може закласти водою, через що виникає неприємне відчуття.

Якщо причина нежить

Часто нежить супроводжується симптомами, які роблять захворювання ще більш важким для хворого. Так, нерідко при нежиті закладаються вуха, що створює додаткові проблеми.

Слухова система людини складається з внутрішнього, середнього і зовнішнього вуха. Зовнішнє вухо відділене від середнього вуха барабанною перетинкою. За допомогою євстахієвої труби (каналу, який зв’язує середнє вухо з горлом) відбувається вирівнювання тиску в середньому вусі. При нормальних фізіологічних умовах тиск в середньому вусі і слуховому каналі однаковий.

При нежиті розвивається набряк слизової оболонки, через що євстахієва труба може звужуватися і навіть повністю закупорюватися. Таким чином, тиск в середньому вусі не може адаптуватися до тиску повітря зовні і стає постійним. При цьому барабанна перетинка починає прогинатися всередину, через що і виникає закладеність вух при нежиті.

Лікування закладеності вуха

При закладеності вуха ні в якому разі не вдавайтеся до самолікування, адже так ви собі можете тільки нашкодити, особливо якщо це стосується дітей. Зверніться до лікаря, який точно встановить діагноз і призначить вам відповідне лікування.

У лікуванні закладеності вуха на тлі простуди лікар, як правило, призначає спеціальні судинозвужувальні краплі або спреї, розчини на основі морської води, фітосвечі. Можливим варіантом місцевого лікування може бути змочування ватного тампона перекисом водню і накладання (затикання) їх в уражене вухо. Природно, лікар також призначить і препарати від застуди, усунувши яку можна буде позбутися і від закладеності у вусі.

При закладеності вуха хворому призначаються вушні краплі, які мають протизапальну та протимікробну дію. Такі препарати дозволяють зняти набряк, в результаті чого проходить і закладеність вуха.

Застосовуючи судинозвужувальні краплі для носа слід пам’ятати, що такі препарати лише усувають симптом (а не лікують основне захворювання), а їх тривале і часте застосування не рекомендується зважаючи на побічні ефекти, до яких вони можуть призвести.

У деяких випадках при закладеності носа хворим допомагають спиртові компреси. Для цього потрібно змішати воду зі спиртом в рівних кількостях. В отриманому розчині потрібно змочити марлю або ватяний тампон. Такий компрес потрібно накласти так, щоб вушна раковина була вільною. Для посилення терапевтичного ефекту компрес накривають поліетиленовою плівкою і ватою. Такий компрес, як правило, залишають на ніч.

Для того щоб полегшити свій стан перед візитом до лікаря, можна скористатися і деякими простими прийомами. Наприклад, затисніть ніздрі пальцями і з напругою видихайте через ніс. Така процедура сприяє вирівнюванню тиску в середньому вусі.

Якщо закладеність не лікувати

Часто хворі нежиттю не надають великого значення закладеності вуха. А даремно, адже виникнення закладеності вуха іноді може призвести до дуже серйозних ускладнень. Наприклад, при застуді запальний процес може поширитися на вухо, внаслідок чого розвивається отит. Якщо отит не лікувати, то він може призвести до тяжких наслідків, гіршим варіантом якого буде часткова і повна втрата слуху. Тому, якщо нежить супроводжується закладеністю вуха, не полінуйтеся, і сходіть до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ

ЯК ПЕРЕДАЮТЬСЯ ІНФЕКЦІЇ

СУХИЙ І ВОЛОГИЙ КАШЕЛЬ