Субфебрильна температура – це підвищення температури тіла до 38 градусів. Існує безліч хвороб і станів, при яких температура піднімається до рівня 37-38 градусів. Ми розповімо вам про 10 найпопулярніших причин появи субфебрильної температури.

1. Гострі інфекції

Це найпоширеніша причина субфебрильної температури. Найчастіше, природно, мова йде про ГРВІ або кишкових інфекціях, які також часто призводять до підвищення температури. При гострих інфекційних захворюваннях, крім високої температури, також погіршується і загальний стан здоров’я.

2. Деякі хронічні інфекції

Деякі хронічні інфекційні захворювання (особливо в період загострення) також супроводжуються підвищенням температури тіла. Наприклад, субфебрильна температура може виникати при холециститі, уретрит, простатит, цистит або пієлонефриті.

Читайте також:  Особенности интимного омоложения с использованием лазера
3. Туберкульоз

Субфебрильна температура, сильна стомлюваність, безсоння і зниження апетиту – це одні з ознак туберкульозу (який може локалізуватися в будь-якій частині тіла).

4. Токсоплазмоз

Нерідко субфебрильна температура є ознакою такого паразитарного захворювання як токсоплазмоз. Джерелом паразитів є кішки і продукти харчування, які не пройшли достатню температурну обробку. У багатьох людей токсоплазмоз протікає безсимптомно, але іноді він призводить до слабкості, головного болю, погіршення апетиту і підвищення температури тіла.

5. ВІЛ

У ряді випадків температура 37-38 градусів, що поєднується з болем у суглобах, м’язах і збільшення лімфатичних вузлів вказує на гострий період ВІЛ-інфекції.

Примітно, що в прихованій формі ВІЛ може тривати кілька років. У міру ослаблення імунітету захворювання протікає у вигляді герпесу, кандидозу або частих застуд.

Читайте також:  Елайнери та їх переваги перед брекетами
6. Ракові захворювання

При розвитку деяких злоякісних захворювань (наприклад, при лейкозі, лімфомі, раку нирки) в кров викидаються речовини пірогени, які призводять до появи субфебрильної температури. В даному випадку жарознижуючі засоби, як правило, не допомагають.

7. Вірусні гепатити

Підвищення температури тіла спостерігається і при вірусних гепатитах В або С. Відбувається це внаслідок інтоксикації організму, викликаної ураженням клітин печінки. Часто субфебрильна температура при вірусному гепатиті вказує на повільну форму захворювання. Разом з високою температурою у хворого виявляється нездужання, болю в суглобах, слабкість і жовтяничний колір шкіри.

8. Хвороби щитовидної залози

При підвищеній активності щитовидної залози (гіпертиреоз) прискорюється обмін речовин, що призводить до підвищення температури тіла (до 37-37,3). При цьому хворого турбує надмірна пітливість, нервозність і швидка втрата ваги.

Читайте також:  КОРЕКЦІЯ РОЗЛАДІВ АУТИЧНОГО СПЕКТРА В ШВЕЙЦАРІЇ
9. Глисти

Часто незначне підвищення температури в поєднанні з підвищеною стомлюваністю є ознакою паразитарних інфекцій. Висока температура виникає через інтоксикацію організму продуктами життєдіяльності глистів.

10. Залізодефіцитна анемія

Нерідко залізодефіцитна анемія супроводжується субфебрильною температурою тіла. Як правило, крім високої температури хворого турбує головний біль, запаморочення, сухість шкіри, сонливість і підвищена стомлюваність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРО ЩО ГОВОРИТЬ ТЕМПЕРАТУРА 37,3?

ЕФЕКТИВНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЖАРОЗНИЖУЮЧИХ ПРЕПАРАТІВ

ЗАСТУДА І ПОНИЖЕНА ТЕМПЕРАТУРА