Напади сухого кашлю відступають, якщо до хвороби поставитися серйозно. Народні засоби і лікарські препарати дозволять за короткий час досягти позитивних результатів.

Кашель – це один з найчастіших і неприємних симптомів застуди. По суті, кашель являє собою посилений видих, який розвивається рефлекторно і необхідний для прочищення дихальних шляхів від чужорідних тіл, мокротиння, вірусних частинок і бактерій. Іншими словами, кашель – це захисна реакція організму. Однак це не означає, що з ним не потрібно боротися. Часті напади кашлю фізично виснажують хворого, а також пошкоджують слизові оболонки дихальних шляхів. Особливо небезпечний в цьому плані сухий кашель, при якому не відбувається виділення мокротиння.

Чому виникають напади?

Медики називають сухий кашель непродуктивним, оскільки він не сприяє прочищенню дихальних шляхів. Фактично хворий відкашлює тільки повітря.

Існує безліч причин, через які може виникати напад сухого кашлю. Найчастіше це, природно, простудні захворювання, грип та інші респіраторні інфекції. Непродуктивний кашель може вказувати і на більш серйозні захворювання, такі як інфекція легеневих тканин або пневмонія, особливо якщо кашель супроводжується високою температурою, слабкістю і вираженим нездужанням.

Особи з хронічними патологіями легень (наприклад, бронхіальна астма або хронічний бронхіт) також страждають від нападоподібного кашлю, особливо в період загострення цих захворювань.

Напади сухого кашлю можуть виникати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, алергічних реакціях, а також запальних процесах в зовнішньому слуховому ході.

Іноді сухий кашель не пов’язаний ні з якими патологіями, а розвивається у відповідь на потрапляння в організм чужорідних тіл, наприклад, при палінні, знаходженні людини в запиленому приміщенні або при вживанні деяких препаратів, які подразнюють дихальні шляхи.

Що робити?

Тактика лікування нападоподібного сухого кашлю в чому залежить від причини даного симптому. У терапевтичних цілях застосовуються як сучасні медичні препарати, так і народні засоби.

Часто напади сухого кашлю турбують людину в нічний час. В даному випадку хворому рекомендується змінити нахил подушки, оскільки в горизонтальному положенні слиз стікатиме по задній стінці гортані, що призводить до її роздратування.

При простудних захворюваннях основна стратегія лікування сухого кашлю полягає в переведенні його у вологий (продуктивний) кашель. Для цього в першу чергу необхідно забезпечити хворому багато пиття, щоб перехід сухого кашлю у вологий стався якомога швидше. А приміщення, в якому перебуває хворий, потрібно регулярно провітрювати і зволожувати.

Якщо ви курите, то хоча б на час лікування від цієї звички слід утриматися. Краще всього, якщо ви кинете курити назавжди. Так ви істотно полегшите свій стан і значно рідше будете страждати від кашлю.

Засоби народної медицини

Пом’якшити сухий кашель допоможе народна медицина. Одним з найпопулярніших рецептів є гаряче молоко з медом і вершковим маслом. Ви також можете розчинити мед у воді. Такий напій сприяє пом’якшенню слизової оболонки горла, що дозволить полегшити стан хворого.

Хорошим засобом від кашлю є сік чорної редьки. Треба взяти коренеплід, зробити в ньому невелике заглиблення і покласти туди трохи меду. Через кілька годин поглиблення заповниться соком, який потрібно приймати 3 рази на день по 1 столовій ложці.

Препарати від кашлю

З препаратами від кашлю потрібно бути обережними, оскільки одні лікарські засоби застосовуються виключно для лікування сухого кашлю, а інші – для вологого. Коли кашель переходить від сухого до продуктивного, то хворому також потрібно змінювати і препарати.

Також пропонуємо подивитись відео про те, як лікувати сухий кашель від лікаря Комаровського:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВСЕ ПРО ЛІКУВАННЯ І КАШЛЮ І ОРГАНІВ ДИХАННЯ

МІФИ І ПРАВДА ПРО КАШЕЛЬ

ЯК ПРАВИЛЬНО РОБИТИ ІНГАЛЯЦІЇ?