В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що облисіння у чоловіків на 80% залежить від переданих генів, а не від забруднення навколишнього середовища або стресу.

Чиновниця у Facebook повідомила: гени, що відповідають за облисіння, містяться у Х-хромосомі, яку чоловіки успадковують тільки від матері. Тому раніше вважали, що якщо батько лисий, то синам лисина не загрожує.

Супрун зазначила, що для боротьби з облисінням насамперед потрібно звернутися до дерматолога або трихолога.

“Алопеція (облисіння) не лікується раз і назавжди. Але є препарати, які уповільнюють процес і допомагають відростити волосся: пероральний препарат фінастерид і місцевий міноксидил (5% розчин). Водночас мезотерапія, лазерна терапія, введення збагаченої на тромбоцити плазми мають низьку ефективність, погано запобігають подальшій втраті волосся, і можуть бути шкідливими, особливо введення плазми”, – йдеться в повідомленні.

Глава МОЗ пояснила, що лосьйон або піну з 2% чи 5% міноксидилом необхідно наносити двічі на день, і тоді ефект припиняється разом із терапією. Крім цього, 5% розчин ефективніший, ніж 2%. Цей препарат подовжує фазу росту волосяних фолікулів і стимулює виділення низки факторів росту в шкірі голови.

Зазначається, що ефект терапії необхідно оцінювати через півроку після лікування. Також варто звернути увагу на те, що міноксидил токсичний для кішок і собак. Тому випадковий контакт із речовиною може бути смертельним для домашніх улюбленців.

Супрун наголосила, що фінастерид потрібно приймати щодня по 1 мг. У той же час цей препарат краще застосовувати тоді, коли облисіння тільки починається.

Однак міністр попередила про побічні ефекти, такі як еректильна дисфункція, зниження лібідо і проблеми з еякуляцією. Також лікарі призначають фінастерид у разі доброякісних пухлин простати.

Джерело: Обозреватель