Рідка гума для авто — один з бюджетних способів оновити зовнішній вигляд машини та захистити її від подряпин, а також шкідливого впливу вологи та бруду. Головна перевага в тому, що захисний шар можна зняти, а потім нанести новий іншого кольору. Деякі автолюбителі сумніваються в надійності такого методу та побоюються, що гумове покриття зашкодить оригінальній поверхні.

Перш ніж купити гумову фарбу для авто, розберемо, як працює якісний засіб, чи впливає він на «рідний» колір автомобіля і чи можна прибрати таке покриття самостійно за необхідності.

Для чого наносять рідку гуму

Рідке гумове покриття наносять, щоб захистити заводську фарбу якнайдовше і щоб змінити колір автомобіля. Після висихання склад утворює міцний еластичний шар, який захищає авто від механічних та хімічних ушкоджень, маскує дрібні подряпини та відколи.

Автомобільна рідка гума має високу адгезію, тобто зчіплюваність з поверхнею. Засіб обволікає дрібні деталі, вигини та рельєфи, утворюючи плівку. Склад має такі корисні властивості:

  • створює рівний міцний шар без швів та патьоків;
  • захищає металеві поверхні від агресивних температурних, хімічних, механічних впливів та від випромінювання ультрафіолету;
  • буває прозорий, кольоровий, структурний, термальний.

Засіб «рідка гума» наносять на кузов автомобіля, а також на легкосплавні диски коліс, пластикові ковпаки, предмети декору в салоні. Гумову фарбу в балончику використовують для захисту та оновлення поверхонь велосипедів та скутерів — з його допомогою легко покрити дрібні деталі.

DybP4qMzDRQos1tR5M-RNBl-aogor8L2K02ugHD83lPimRM64YZ91SUvOHaCttjqaTAaU0b6LAKi060kRPuYEM-GgIfsr5j9_rtt0ru-sz9zXo5uCJ3T0MQgjjDeBMaqwPcsfITdCvB-tcB_O_fobb8

Чим «рідка гума» відрізняється від звичайної фарби

Рідке гумове покриття для авто — це фарба-плівка, яка наноситься на поверхню за допомогою аерозолю або розпилювача. У магазині її продають у балончиках або ємностях від 3,5 літрів.

Один з полюсів засобу — рідку гуму можна нанести, а потім зняти самостійно без відвідування автосервісу. Гумову фарбу наносять двома способами.

  • За допомогою розпилювача. У такому разі купують засіб у ємностях на 3,5 літри.
  • За допомогою аерозолю. Фарба в зручному компактному балончику повністю готова до роботи. Достатньо струсити склад і нанести на підготовлену поверхню.

Рідка гума має високу зчіплюваність з поверхнею, але не вступає з нею в реакцію. Тобто після закінчення терміну використання її просто знімають пластами. Якщо напочатку нанесли склад з дотриманням технології, то ніяких пристроїв для зняття не знадобиться. Плівку підтягують пластмасовим шпателем і далі рівномірно обережно знімають згори донизу. Початковий заводський шар залишається чистим і без ушкоджень.

Корисні властивості гумова фарба зберігає до двох років. Термін експлуатації може скоротитись, якщо автомобіль використовують у жорстких умовах. Також потрібно врахувати, що гумовий шар не витримує дії розчинника. Компенсує подібні недоліки низька вартість засобу: можна купити запасний балончик і коригувати покриття за необхідності.

LXf_bG8CGcw12Nt3LNIqDAFyr56iwXYn49s_tBrtRKjK8xoLeX5ZPwZ-UZvPCafjLi4YUqfVYYEqbJgsQVddyIDpTV5Xj1wtskIp-4n2Nni4PRdIOwyNlLazqhcJwFc5b581oddLN2m5Qxr0MEEY6aY

Як роблять тюнінг рідкою гумою

Рідку гуму наносять на поверхню кузова способом холодного розпилення. Щільна гумова фарба повністю перекриває заводський колір авто: можна вибрати радикально інший колір, відтінок, структуру і змінити зовнішній вигляд кузова. Кольорів та варіантів безліч:

  • глянсові, матові;
  • металік, золото, хамелеон, перламутр, камуфляж;
  • відтінки від чорного до яскраво-жовтого;
  • термальна фарба, яка змінює колір за різної температури.

За допомогою різноманітних кольорів та відтінків створюють унікальний дизайн авто. Деякі сміливі автолюбителі використовують контрастні поєднання, переходи і навіть наносять зображення та фігури. Є рідка гума, яка утворює прозору плівку, тим самим зберігаючи справжній колір автомобіля.

Авто перед нанесенням фарби не треба зашкурювати, чистити або обробляти будь-якими засобами. Достатньо для підготовки обробити видимі сліди корозії, зняти наклейки, потім поверхню помити і висушити. Склад наносять рівномірно без напливів і прогалин. Якщо все зроблено правильно, то вийде насичений відтінок, який повністю перекриє «рідний» колір авто.

*На правах реклами