Вибір човнового мотора дуже часто є симбіозом двох основних протиріч – який тип човнового мотора, двотактний, або чотиритактний буде найкращим вибором здатним задовольнити всі запити і очікування споживача.

Однак, при виборі підвісного човнового мотора слід не тільки володіти базовим набором інформації і знань, а й звертати увагу на особливості експлуатації того, чи іншого типу підвісного човнового мотора.

Надійні підвісні мотори для човнів в Aquamania. Компанія “Акваманія” невпинно вивчає найменші зміни в інтересах споживчої аудиторії і чуйно реагує на них. І завжди пропонує клієнтам тільки якісні і перевірені часом бренди.

Особливості двотактних підвісних моторів

Двотактні підвісні мотори, мабуть найбільш поширений тип човнових моторів використовуваних в нашій країні, і безсумнівно, в першу чергу, це пов’язано з більш тривалою історією виробництва двотактних двигунів, і їх ціновою доступністю в порівнянні з чотиритактними підвісними моторами аналогічної потужності.

Простота конструкції, і невибагливість до якості палива, а також, досить нескладна ремонтнопридатність, і більш легка вага, ніж у чотиритактників,- на цьому, мабуть і закінчуються всі переваги двотактних підвісних моторів.

Варто зауважити, що при розрахунку споживання палива на двотактному підвісному моторі, прийнято вважати середня витрата палива з розрахунку 350-400 грам на одну кінську силу на годину, в той час, як показники витрати палива чотиритактників знаходяться на рівні 200-250 грам палива на одну кінську силу на годину.

Крім цього, одним з недоліків двотактних човнових моторів є замаслювання свічок запалювання, яке не тільки призводить до нестабільної роботи двигуна, але і негативним чином позначається на споживанні палива.

Особливості чотиритактних підвісних моторів

Чотирьохтактники мають більш високу – на 30-40% вартість, ніж двотактні аналогічної потужності, більшу вагу, а також, більш дороге технічне обслуговування і вартість запасних частин і витратних матеріалів, вони більш вибагливі до якості палива, а також, до умов транспортування, що дозволяє перевозити їх в строго вертикальному положенні, або на одному боці.

Основними достоїнствами чотиритактних підвісних моторів вважається більш низьке – на 40-50% споживання палива, менша витрата масла, низька гучність роботи, а також, висока плавність ходу, що дозволяє рухатися з мінімальною швидкістю, що є основним моментом при риболовлі троллінговою снастю.

Більш висока вартість чотиритактних моторів нівелюється протягом двох-трьох сезонів активної експлуатації за рахунок економії бензину і масла, що безсумнівно впливає на вибір чотиритактного підвісного мотора при передбачуваної інтенсивної експлуатації.

Який тип підвісного мотора вибирати-кожен вирішує для себе сам, виходячи з перерахованих вище переваг, і недоліків, наявності необхідних фінансових коштів, а також, особистих переваг, і попереднього досвіду.

Вибір потужності підвісного човнового мотора

Один з основних факторів при виборі човнового мотора, вважається підбір необхідної потужності мотора для забезпечення необхідної швидкості руху плавального засобу.

Оптимальним вважається показник з розрахунку однієї кінської сили на 20-25 кг ваги спорядженого і завантаженого плавзасоби, що надає можливість виходу на режим глісування, необхідного для досягнення оптимальної швидкості пересування, а також, економії палива.

Зовсім інший підхід до вибору потужності підвісного мотора, що встановлюється на надувні катамарани, і невеликі вітрильні яхти, – в цьому випадку необхідна потужність мотора підбирається з розрахунку повного водотоннажності плавзасоби і повинна забезпечувати оптимальну швидкість пересування по воді, адже на цих типах плавзасобів, в силу конструктивних особливостей, вихід на режим глісування просто неможливий.

Деякі виробники спеціально випускають підвісні човнові мотори невеликої потужності, але з встановленим на них вантажним редуктором, який забезпечує необхідне тягове зусилля для вітрильних яхт і надувних катамаранів.

Вибір оптимальної довжини ноги підвісного мотора

Довжина ноги підвісного човнового мотора це відстань від верхньої точки кріплення двигуна на транці, до антикавітаціонної плити розташованої безпосередньо над гвинтом підвісного мотора, при цьому, довжина ноги повинна забезпечувати заглиблення в межах 10-15 сантиметрів над антикавітаціонною плитою.

Якщо заглиблення буде менше, або більше, то режим роботи підвісного мотора буде неефективним, і можуть виникати небажані наслідки при пересуванні по воді.

Для більш оптимального вибору, в позначеннях всіх моделей підвісних човнових моторів присутні числа S, L, Х, за якими можна дізнатися довжину ноги.

  • S-короткий дейдвуд (стандартний), довжина ноги підвісного човнового мотора становить 381, або 454 мм в залежності від виробника
  • L-довгий дейдвуд, довжина ноги становить 508, або 572 мм, в залежності від виробника човнового мотора
  • Х-екстра довгий дейдвуд, довжина ноги становить 605 мм

Вибір системи запуску двигуна

Практично всі моделі підвісних човнових моторів потужністю понад 5 кінських сил, в залежності від модифікації оснащуються ручною системою запуску, або електричною системою запуску двигуна, яка передбачає використання додаткового стартового акумулятора.

Якщо передбачається установка системи дистанційного керування підвісним мотором, то вибір мотора з електричною системою запуску очевидний, а при відсутності системи дистанційного керування і обмеженням потужності підвісного мотора до 25-30 кінських сил, цілком можна обійтися і підвісним мотором з ручною системою запуску, що дозволить на тільки заощадити гроші, але і не зажадає покупки додаткового стартового акумулятора.

Загальні рекомендації щодо вибору підвісного човнового мотора

Важливу роль в покупці човнового мотора, грає вибір виробника човнових моторів, так, левова частка продажів підвісних човнових моторів припадати на американських і японських виробників, таких, як Johnson, Mercury, Yamaha, Honda, Suzuki, Tohatsu, всі вони знаходяться приблизно в однаковій ціновій категорії, і пропонують своїм споживачам чудові, досконалі в технічному плані вироби.

Серед європейських виробників, варто відзначити найбільшого італійського виробника підвісних човнових моторів Selva, продукція якого, також зарекомендувала себе серед численних покупців.

Китайські моторобудівники, також пропонують найширший асортимент різноманітної продукції, яка за своєю суттю є реплікою моделей американських і японських виробників, які зарекомендували себе. Китайські підвісні мотори, як правило на 30% – 40% дешевше своїх японських і американських побратимів, а якість збірки і надійність багатьох моделей, залишаються на совісті виробника.

Також, перед вибором виробника варто поцікавитися про наявність прилеглих сервісних центрів з обслуговування підвісних човнових моторів тієї, чи іншої марки, а також вартістю і швидкістю доставки запасних частин.

*На правах реклами