Здорове харчування на кожен день – це спосіб залишатися здоровим і красивим без спеціальних дієт. Адже стан нашого організму, загальне самопочуття, імунітет, настрій і зовнішній вигляд багато в чому залежить від того, що ми їмо.

Основою здорового харчування на кожен день є природні потреби організму заповнити витрачену енергію і отримати необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів.

Принципи здорового харчування

Ось правила здорового харчування в кількох пунктах:

 • Калорійність споживаної їжі повинна забезпечувати продуктивну роботу організму.
 • Дотримання правильних пропорцій здорової їжі. Правильне харчування – це баланс білків, жирів і вуглеводів. Продукти-вуглеводи повинні становити 55-60% в меню здорового харчування, жири – 25-30%, а білки – не менше 15% добового раціону. Важливо при цьому не переїдати.
 • Різноманітність. Здорова їжа повинна бути різноманітною і корисною.
 • Режим харчування. Щоб травна система правильно засвоїла здорові продукти, дотримуйтеся режиму прийому їжі. Їжте кожні 3-4 години при 4-разовому харчуванні або кожні 2-3 години при 5-ти разовому харчуванні.
 • Щодня випивайте 1,5-2 л чистої води і будьте фізично активними.
Продукти здорового харчування на кожен день

Щоб скласти щоденне меню здорового харчування, уявіть здорові продукти у вигляді харчової піраміди з п’яти ступенів. На перших щаблях знаходиться основні корисні продукти, а на вершині – теж необхідні, але в набагато менших кількостях.

 • Злаки, картопля, крупи, макаронні вироби (складні вуглеводи і клітковина). В меню здорового харчування на кожен день повинні бути один або кілька продуктів з цього списку.
 • Овочі, фрукти, ягоди. Ці продукти здорового харчування потрібно їсти в кількості 500-600 г в день (в сукупності) з мінімальною термічною обробкою.
 • Тварини і рослинні білки: молочні продукти, м’ясо, риба, птиця, бобові. Визначаючи меню здорового харчування на тиждень, можна варіювати ці продукти. Наприклад, у визначені дні включіть в раціон м’ясо або птицю, а в інші – рибу. Це не суперечить правилам здорового харчування. Молочні продукти рекомендується їсти щодня, віддаючи перевагу невисокій жирності.
 • Рослинні масла, горіхи, насіння. Це здорові продукти з високою жирністю. З’їдайте в день не більше однієї жмені горіхів або насіннячок і 1-2 ст. ложки нерафінованої олії.
 • Варення, мед, солодощі, соки, солодкі напої. У цих продуктах багато цукру або жиру. У невеликих кількостях натуральні солодощі допомагають урізноманітнити раціон. Цукерки, торти і газовані напої рекомендується вживати 1-2 рази на місяць.
 • Здорові способи приготування страв – тушкування, запікання, варіння на пару.
Здорове харчування для схуднення

Не будучи дієтою, здорове харчування допомагає схуднути. Адже здорова їжа сприяє виведенню токсинів і шлаків, які накопичилися в організмі, дозволяє налагодити обмін речовин.

Протягом дня харчуйтеся так, щоб не з’являлося відчуття голоду. Але для схуднення одного здорового харчування недостатньо: потрібно, щоб витрачалося більше калорій, ніж надходить з їжею. На допомогу прийдуть фізичні навантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

КАЛЬКУЛЯТОР ІМТ (ІНДЕКСУ МАСИ ТІЛА)

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ВЛІТКУ