Збереження слуху вкрай важливе для повноцінного життя. Сьогодні медицина дозволяє виявляти проблеми зі сприйняттям звуків на ранніх стадіях, і одним із найбільш прогресивних підходів є отоакустична емісія (ОАЕ). Цей різновид медичних послуг стає доволі затребуваним завдяки високій точності результатів і комфорту для пацієнта під час проведення процедури. В Україні клініки теж пропонують цей різновид обстеження з використанням якісного зарубіжного обладнання – так, на сайті https://audiometers.com.ua/sentiero-tymp-screening/ представлені високоякісні пристрої від іменитого німецького виробника, які вже активно застосовуються у державних та приватних медичних закладах, пологових будинках.

Отже, щодо суті такого методу. Отоакустична емісія – це тест, який визначає стан сприйняття звуків чутливими нервовими закінченнями завитки внутрішнього вуха. А саме − бацилярною мембраною і волосковими клітинами. В нормі у відповідь на звуковий подразник виникає коливання мембрани, а імпульси передаються на волоскові клітини. А якщо є проблеми, рівень коливань знижується або й взагалі відсутній.

Прилад для аудіометрії оснащений мікрофоном з високою чутливістю, за допомогою якого відбувається реєстрація зворотної реакції нервових закінчень на специфічний звуковий стимул заданої частоти, що відправляється через навушник до цих же нервових закінчень. В процесі пацієнт чує шум, рівень якого вимірюється обладнанням. Разом з іншими видами обстежень (наприклад, тимпанометрія), ОАЕ дозволяє об’єктивно оцінити, наскільки точно вуха сприймають звук, і зафіксувати наявність певного порушення на ранніх стадіях.

У яких випадках доцільно застосовувати отоакустичну емісію?

Цей метод використовується з наступними цілями:

  • Скрінінгове попереднє обстеження функцій слуху у новонароджених (оцінюється стан середнього вуха у дітей).
  • Клінічне дослідження здоров’я слухового аналізатора у дітей та дорослих будь-якого віку.
  • Оцінка ефективності лікування слуху (наявності покращень).
  • Контроль відновлення слуху після перенесених захворювань.

Протипоказаннями до використання ОАЕ є травми вуха, що супроводжуються наявністю рубців, ексудату і т.д., фурункули чи карбункули у вушній раковині.

Якими перевагами відзначається діагностика за допомогою ОАЕ?

Плюсів у методики достатньо:

  • Безболісність і комфорт для пацієнта;
  • Підготовка проста – достатньо прийти на процедуру з чистими вухами без сіркових пробок;
  • Обстеження не займає багато часу – від однієї до декількох хвилин;
  • Швидке отримання результатів – інтерпретація показників не становить складнощів для лікаря.

Як уже згадувалось, ОАЕ застосовують у комплексі з іншими методиками. Зворотні звукові коливання, завдяки яким і отримуються необхідні показники, не виникають у випадку, якщо вражений слуховий нерв, пацієнт має суттєві порушення аутистичного спектра. Крім цього, неточності можуть бути й при отиті, отосклерозі, травмах слухових кісточок – тому при таких проблемах зазвичай призначають інші підходи до діагностики.

*На правах реклами