Лікарі розповіли про помилки з приводу прийому алкоголю.

Медики із популярної телепередачі про здоров’я викрили кілька міфів про вживання алкогольних напоїв. Зокрема, фахівці закликали не вірити, що якісь закуски можуть знизити ступінь сп’яніння людини. Насправді воно визначається концентрацією алкоголю у крові, яка у свою чергу залежить від обсягу випитого.

Також неправдою лікарі назвали теорію про те, що уникнути похмілля допомагає правило “не змішувати різні напої”. Буде похмілля чи ні, залежить виключно від кількості випитих чарок, стопок та келихів.

«Те, що алкоголь допомагає заснути – це також міф. Насправді спиртне порушує якість сну, зокрема, його першої фази. Крім того, у міцних напоїв є сечогінний ефект, через який людині, що випила, доведеться вставати в туалет», – пояснили медпрацівники.

Читайте також:  Опалювальний сезон призводить до семи проблем зі здоров'ям

Іншою помилкою є думка про те, що сильний отрутою метиловий спирт можна відрізнити від етилового. Під час прийому алкоголю практично неможливо відрізнити етиловий спирт від метилового, заявили експерти. Ні запах, ні колір ні здатність горіти – ніщо з цього не підказує про властивості продукту.

До того ж лікарі порадили не слухати твердження про те, що в умовах регулярної випивки «натренована» печінка звикає до переробки алкоголю і без наслідків справляється з таким навантаженням.