Кава – певною мірою універсальний напій, який можна приготувати багатьма способами. А дріп – відносно нещодавній винахід кавової індустрії в цьому напрямі. По суті його можна назвати одноразовим пакетиком з меленою кавою. У цьому плані він нагадує звичайне заварювання у чашці, тому що процес приготування зводиться до проливання порошку гарячою водою.

Основні відмінності дріпів

Ключова їхня перевага – зручність. Дріп кава займає дуже мало місця – маленький пакетик розміщений у фольгованій упаковці, яка легко поміститься в долоні. Вміст упаковки вакуумується за допомогою інертного газу, тому зберігає свіжість тривалий час.

Якщо порівнювати з іншими способами приготування, то найбільш схожими є три.

  1. Заварювання у чашці.
  2. Френч-прес.
  3. Аеропрес.

Дріп-кава колумбія декаф ( без кофеїну) 8 штУсіх їх поєднує те, що кава не вариться, як, наприклад, у разі використання турки. Перевага дріпів полягає в тому, що після контакту з гарячою водою гуща повністю видаляється з чашки. Це дозволяє отримати чистий напій, у якому не плаватимуть дрібні кавові частинки.

Напій із френч-пресу теж виходить чистим. Але тільки якщо був використаний грубий помел. Якщо частинки будуть надто дрібними, то вони зможуть просочитися крізь отвори сіточки. А ось у дріпах використовується в основному тонкий помел, оскільки він найкраще віддає смак та аромат. Фільтрувальний папір виготовляється з дуже дрібною перфорацією, що пропускає тільки воду.

Як приготувати дріп-каву

Для початку необхідно відкрити фольговану упаковку та дістати звідти фільтр-пакет з кавою. У верхній частині є спеціальні картонні вушка, за допомогою яких пакетик розміщується на бортах чашки. Далі потрібно взяти гарячу воду, а саме трохи охолонутий (до +90° C) окріп.

Вода вливається у вміст пакету тонким струмком. Це потрібно для того, щоб вона пройшла через каву якомога повільніше (для отримання найбільш повного смаку та аромату). Після всіх цих дій пакетик витягується з чашки й викидається разом із використаною гущею.

Дуже важливий момент: готувати каву методом настоювання не рекомендується. Можна легко не вгадати з часом заварювання, тому напій вийде надто гірким. У цьому питанні також слід враховувати яку саме каву ви п’єте. У дріп-пакетах виготовляються ті ж сорти, що і в інших видах упаковки:

  • арабіка;
  • робуста;
  • бленди (суміші сортів у різних пропорціях).

Робусту, яка сама по собі має гіркий і терпкий смак, точно не варто перетримувати в чашці. Термін придатності дріпу, враховуючи що у його складі є мелена кава, становить приблизно 12 місяців. Тому при покупці завжди потрібно звертати увагу на цей момент.

*На правах реклами