Заразитися вошами можуть як дорослі, так і діти при тісному контакті з іншими людьми. Діти частіше страждають від такої проблеми, адже кожного дня знаходяться у колективі школи або дитячого садка. Дорослі можуть підхопити вошей під час поїздок у громадському транспорті, поїзді, готелі або в лікарні. Загалом скрізь, де є можливість контакту з сторонніми людьми, спільною постіллю або рушниками.

Раніше методи боротьби з вошами були досить радикальними. Дітям, в тому числі і дівчатам, могли наголо постригти волосся або використовували такі агресивні та небезпечні речовини, як керосин. Сьогодні не потрібно користуватись екстремальними методами, щоб швидко вивести воші в домашніх умовах.

Аптечні препарати

На фармакологічному ринку України представлений широкий спектр дієвих засобів боротьби з вошами та гнидами (яйця вошей). Якраз останні і визначають складність в лікуванні, адже не всі засоби здатні проникати під оболонку яйця, що може викликати рецидив.

Сучасні аптечні засоби виробляють в різних формах для зручності використання. Це можуть бути шампуні, аерозолі, лосьйони.

Є декілька видів діючих речовин, які входять до складу засобів від вошей:

  • Бензилбензонат. Речовина має високу інсектицидну ефективність навіть у випадку, якщо воші мають стійкість до інших препаратів, наприклад, пермітин. Проте речовина не знищує яйця вошей і для стійкого результату потрібно проводити вичісування і повторну обробку.
  • Малатіон. Речовина діє згубно як на дорослих особин, так і на гниди. Вирізняється підвищеною токсичністю тому має використовуватись з обережністю.
  • Полідиметилсилоксан або диметикон. Речовина не містить токсичні сполуки, а дія побудована на тому, що диметикон або полідиметилсилоксан огортає паразита полімерною плівкою, призводячи до його удушення. Також речовина допомагає відкріпити гниду від волосини, що полегшує процес вичісування.

Переходьте за посиланням https://lekfarm.ua/ua/sredstva-dlya-lecheniya-pedikuleza-478/ і обирайте дієвий засіб, що допоможе швидко вилікувати таку делікатну проблему.

Важливо! Більшість хімічних засобів від вошей не передбачені для використання у дітей молодше 3 років. Перед покупкою препарату уважно прочитайте інструкцію або проконсультуйтесь з фармацевтом.

Народні методи

  • Сік журавлини. Для процедури використовується свіжовичавлений сік, яким ретельно змочують волосся і шкіру голови. Потім голову накривають плівкою, чекають 2-3 години і ретельно промивають волосся шампунем.
  • Оцет. Вам знадобиться звичайний 9% оцет та вода у пропорції 1:2. Розчином змочують волосся і залишають під плівкою на 1-2 години.
  • Гранатовий сік. Склянку свіжого гранатового соку проварюють 5-10 хвилин з сушеною м’ятою (10 грам). Рідину теж наносять на волосся і тримають під плівкою 1-2 години.

Після будь-якого з вищезазначених методів треба провести процедуру вичісування.

Вичісування вошей

Корисні поради

Відкладена вошею гнида вилуплюється через 10 днів. Саме тому, якщо обраний вами метод лікування не впливає на життєдіяльність яєць, то процедури треба провести повторно через 3-4 дні. Іноді для виведення вошей треба зробити більше 3 процедур.

Під час лікування варто подумати також про обробку особистих речей. Треба ретельно вимити з милом та обробити кип’ятком гребінці, аксесуари для волосся, випрати головні убори, постільну білизну та рушники.

Для якісного вичісування мертвих вошей та гнид треба використовувати спеціальні гребінці з дуже частими металевими зубцями. Звичайні перукарські гребінці не підійдуть.