Терапевти стверджують, що багато методів, якими люди звикли боротися з нежиттю, насправді помилкові. Медики розповіли про те, які помилки часто допускаються в лікуванні риніту.

Помилка 1: довге застосування судинозвужувальних засобів. Фахівці нагадують, що максимально допустимий період часу, протягом якого можна застосовувати такі препарати – це 5 днів. При тривалому застосуванні імунна відповідь організму на інфекції знижується і судини перестають реагувати. Довге використання крапель в ніс може призвести до втрати нюху.

Помилка 2: не лікувати нежить взагалі. Противники «лікарської хімії» вважають, що організм повинен сам справлятися з хворобами. Але відмова від лікування нежиті – це помилка. В такому разі можуть легко виникати ускладнення, людина ризикує зіткнутися з синуситом, гайморитом та іншими хворобами пазух носа, які можуть поширюватися на всі ЛОР-органи, які близько розташовані один до одного.

Помилка 3: навмання користуватися народними засобами. Лікарі закликають при нежиті не закапувати в ніс сік цибулі або інші подібні «домашні засоби». Цибульний сік може спалити слизову оболонку носової порожнини, знищити в ній корисну мікрофлору і пошкодити головні рецептори нюху. Також обережніше треба бути з ефірними маслами – багато з них є алергенами.

Помилка 4: гріти ніс під час нежиті. Зігрівання пазух носа підвищує температуру в цій області, що лише здатне посилювати запалення і розмноження патогенних організмів.

Помилка 5: промивати ніс. Рідина, якою промивають ніс, може потрапляти в різні відділи ЛОР-органів і таким чином поширювати інфекцію. До того ж сольові розчини вимивають з організму корисну мікрофлору – занадто часте промивання може зробити організм більш вразливим перед інфекціями.

Помилка 6: використовувати антибіотики. Ці ліки можуть допомогти тільки в тому випадку, якщо нежить має бактеріальну природу, – в іншому випадку антибіотики здатні завдати істотної шкоди. Прийом антибіотиків виробляє у мікроорганізмів стійке звикання. Використовувати дані препарати слід строго за призначенням лікаря в особливих випадках.

Помилка 7: тканинні носові хустки. За словами лікарів, при гострому нежиті такі хустки перетворюються на справжній розсадник інфекцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИЛІКУВАТИ НЕЖИТЬ ЗА ДВА ДНІ