Велике дослідження, проведене за участю людей у 28 країнах, показало, що чоловіки у віці 50 років і старше мають на 60% більший ризик смерті, ніж жінки, що частково пояснюється більш високим рівнем куріння і серцевих захворювань серед чоловіків.

“Багато досліджень вивчали потенційний вплив соціальних, поведінкових та біологічних факторів на статеві відмінності в смертності, але лише деякі з них змогли вивчити потенційні відмінності між країнами”, – пише доктор Ю-Цзи Ву, Інститут психіатрії, психології та нейробіології.

Дослідження вивчало різні соціально-економічні (освіта, добробут), спосіб життя (куріння, вживання алкоголю ), здоров’я (серцеві захворювання, діабет, гіпертонія та депресія) та соціальні (подружжя, самотність) фактори, які можуть сприяти розриву смертності між чоловіками та жінками, від 50 років і старше. Дані включали понад 179 000 чоловік з 28 країн, і більше половини (55%) становили жінки.

“Вплив статі на смертність має включати не тільки фізіологічні відмінності між чоловіками і жінками, але і соціальну конструкцію статі, яка різниться в різних суспільствах. Зокрема, великі відмінності між країнами можуть означати більший вплив статі, ніж статі. Хоча Біологія статей однакова для різних популяцій, відмінності в культурних, соціальних та історичних контекстах можуть призвести до різного життєвого досвіду чоловіків і жінок і відмінності в різниці в смертності в різних країнах”.

Результати узгоджуються з літературою щодо очікуваної тривалості життя та смертності.

“Неоднорідність статевих відмінностей у смертності в різних країнах може вказувати на істотний вплив статі на здорове старіння на додаток до біологічної статі, і вирішальний внесок куріння також може варіюватися в залежності від різних груп населення”, – пишуть автори.

Дослідники рекомендують, щоб політика охорони здоров’я враховувала статеві та гендерні відмінності, а також вплив соціальних та культурних факторів на здоров’я.