Споживання добре збалансованій їжі допомагає відрегулювати дисфункцію щитовидної залози і захиститися від впливу факторів, що сприяють захворюванню гіпотиреозом.

Гіпотиреоз – це стан, при якому щитовидна залоза не виробляє достатню кількість гормонів для підтримки нормального функціонування організму. Ось сім поживних речовин, необхідних для нормалізації роботи щитовидної залози і запобігання гіпотиреозу.

Вітамін А. Дефіцит вітаміну А може обмежувати вироблення в організмі гормону, що стимулює щитовидну залозу (ТТГ). Це призводить до збільшення щитовидної залози, зменшення поглинання йоду.

Організм може виробляти вітамін А з фітонутрієнтів альфа і бета-каротину, відомих як провітамін А. Їх можна знайти в овочах, таких як морква, капуста, гарбуз, солодкий картопля, ріпа, і у фруктах: наприклад, в грейпфрутах, манго, кавуни і дині. Але слід пам’ятати, що вживання в їжу продуктів, багатих вітаміном А, не допоможе, якщо за ним не піде білок. Якщо в добовому раціоні не вистачає білка, у людини може виникати дефіцит вітаміну А.

Комплекс вітамінів B. Всі вітаміни групи В корисні для щитовидної залози, але вітаміни В2, В3 і В12 є кращими для профілактики гіпотиреозу. Вітамін В12 (рибофлавін) міститься в мигдалі, авокадо, яловичині, свинині і грибах. Вітамін B3 (ніацин) можна отримувати з таких продуктів, як авокадо, коричневий рис, арахіс. Вітамін B12 (Кобаламін) – з яловичої печінки, морепродуктів, молочних продуктів, яєць.

Вітамін D. Більшості людей з гіпотиреозом не вистачає вітаміну D, і чим нижче його концентрація в організмі, тим важче симптоми. Ви можете отримувати вітамін D з апельсинового соку і таких продуктів, як сардини, оселедець, сьомга, тунець, яйця, яловича печінка.

Вітаміни С і Е. Вітаміни С і Е є потужними антиоксидантами, а дані речовини дуже корисні для запобігання
гіпотиреозу, вони сприяють підвищенню рівня гормонів трийодтироніну і тироксину. Чудовим джерелом вітаміну С є цитрусові, вітаміну Е – горіхи і насіння, рослинні олії.

Селен. Селен – другий за важливістю після йоду мікроелемент, який впливає на роботу щитовидної залози: без селену вона не може нормально функціонувати. Крім того, при дефіциті цього мінералу може виникнути надлишок йоду, а в запущених випадках дефіцит селену навіть може призводити до стану, відомому як хвороба Хашимото -аутоиммунному захворювання, при якому в організмі виробляються клітини, котрі атакують щитовидну залозу.

Селен можна отримувати з грибів шіїтаке, бразильських горіхів, круп (перловка, вівсянка), м’яса, сиру, яєць морської риби і морепродуктів.

Цинк. Як і селен, цинк грає роль ферменту, необхідного для перетворення неактивних гормонів щитовидної залози Т4 в активну форму Т3. Без достатньої кількості цинку гіпоталамус не може визначити точний рівень гормонів в організмі і збільшити їх вироблення при дуже низькій концентрації.

На жаль, дефіцит цинку може легко виникнути в організмі, оскільки в достатній кількості його немає ні в одному продукті. При добовій нормі 15 мг, в середньому його вміст в кедрових горіхах, квасолі, горосі, гречці становить тільки 3 мг на 100 гр. Також цинк потрібно шукати в таких продуктах, як червоне м’ясо і птиця.

Мідь. Вона бере участь в окисно-відновних реакціях, синтезі Т4 і статевих гормонів. Особливо важливий баланс міді і цинку, порушення якого може привести до гормональної дисфункції щитовидної залози.

Найбільш багатими міддю є такі продукти, як яловича печінка, шоколад, какао-порошок, насіння кунжуту, горіхи.