Якщо під час гінекологічного огляду шийки матки або в процесі проведення апаратної діагностики в товщі її тканини були виявлені патологічні зміни, для уточнення діагнозу проводиться додаткове медичне дослідження, яке називають біопсією.

Методи проведення біопсії

Щоб отримати тканини матки для проведення додаткового їх дослідження, використовуються різні методи біопсії:

  • хірургічний (зразки можна отримати з одного або декількох ділянок);
  • клиновидний (видаляється великий фрагмент тканини у вигляді клина);
  • петельний електрохірургічний (висічення здійснюється за допомогою тонкої дротяної петлі, по якій проходить слабкий розряд електроструму);
  • вишкрібання (виконується спеціальним гострим інструментом);
  • конизація (отримують фрагмент тканини у формі конусу);
Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри

Детальніше про біопсію шийки матки можна переглянути тут https://alternatyva.clinic/biopsiya-shyjky-matky/.

Особливості підготовки

Перед проходженням біопсії пацієнтці не потрібно проводити серйозну підготовку. Але певних вимог перед маніпуляцією необхідно дотримуватися.

Призначають процедуру на 7–10 день менструального циклу. Перед біопсією жінці потрібно пройти медичне обстеження, що дозволяє виявити можливі супутні захворювання. Для цього їй потрібно здати аналіз крові (загальний і біохімічний), аналізи на інфекції, які передаються статевим шляхом, коагулограму, мазок з піхви, сечу.

Якщо процедура буде проводитися під загальним наркозом, пацієнтці необхідно утриматися за кілька годин до її початку від вживання їжі та напоїв, а також паління.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

У більшості випадків біопсію виконують з використанням локальної анестезії. Спинальна застосовується тоді, коли тканини з шийки матки отримують хірургічним шляхом. Спосіб знеболення підбирається в індивідуальному порядку і багато в чому залежить від масштабів майбутнього втручання.

Після біопсії протягом доби не можна користуватися вагінальними лікарськими засобами, жити статевим життям близько тижня. Заняття спортом не забороняються, як і харчування в звичному для пацієнтки режимі.

Які можуть бути ускладнення

Серед ускладнень після проведення біопсії одним з найбільш поширених є легка кровотеча. Також можуть бути присутні больові відчуття в області живота.

Рідше можливе попадання інфекції на пошкоджену поверхню шийки матки. Вагомими причинами відвідати лікаря після проведення процедури мають бути такі симптоми, як рясні кров’яні виділення з піхви, підвищення температури, сильний біль в нижній частині живота.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

*На правах реклами