Американські дослідники дійшли парадоксального висновку у тому, що зменшення рівня бідності необхідно популяризувати дружбу між дітьми із сімей із різним матеріальним становищем. Вони вважають, що це не породить соціальних конфліктів і не підвищить рівень заздрості.

Кілька десятків американських дослідників вивчали дружбу між багатшими та біднішими дітьми. Встановлено, що сформовані дружні зв’язки у ранньому дитинстві позитивно впливають збільшення доходів бідних надалі. Тим самим і зменшується рівень бідності чи злиднів. Це надмірне підтвердження того, наскільки вигідно мати добре забезпечених друзів. Крім того, отримано доказ і того, що соціальні мережі, що формуються, і соціальні зв’язки є дієвими моделями порятунок людей від бідності.

У різних країнах існують різні соціальні ліфти, тобто можливість людини з малозабезпеченої сім’ї досягти успіху в матеріальному плані і досягти певного благополуччя. Чим нижчий рівень соціальної взаємодії між класами, тим менше таких можливостей висхідної мобільності доходів, як наголошують автори дослідження. Вони спостерігали, як люди формують міжкласові відносини і як це впливає на економічну мобільність їхніх дітей.

Звичайно, не завжди можна досягти дружби дитини з бідної сім’ї з однолітками з забезпечених сімей. Але якщо такі дружні стосунки складаються, наприклад, у дитячому садку чи в школі, а також інших колективів, то їх ні в якому разі не варто переривати. Навпаки, їм треба потурати і не боятися, що у дітей із малозабезпечених сімей розвиватиметься заздрість.