Вчені констатують, що достатній рівень цинку в організмі знижує ризик смерті через зараження коронавірусом.

Іспанські дослідники опублікували в журналі Nutrients висновки про те, що занадто низький рівень цинку в крові пацієнтів з коронавірусною інфекцією корелює з їх схильністю до важкої форми ковида і летального результату. Як же зрозуміти, що важливої речовини може бракувати?

Ось ознаки того, що в організмі міститься занадто низький рівень цинку.

Випадання волосся. Національний інститут здоров’я свідчить, що люди, які страждають алопецією, при якій відбувається втрата волосся на голові або інших частинах тіла, – дуже часто відчувають дефіцит цинку.

Читайте також:  Названо переваги сну в шкарпетках

Прищі. Згідно з оглядом, опублікованим в Dermatology Research and Practice, недолік мінералу, що володіє протизапальною дією, сприяють активізації бактерій в шкірі, що викликають неестетичні висипання.

Погане загоєння ран. Ще одна ознака того, що рівень цинку в організмі занадто низький – тривале загоєння порізів і подряпин. Цей мінерал впливає на відновлення тканин, будучи задіяним імунною системою.

Порушення зору. Цинк відіграє особливу роль у збереженні гостроти зору-він допомагає транспортувати вітамін А з печінки в сітківку, щоб виробляти захисні пігменти в очах. Відповідно, його недолік знижує якість зору.

Погіршення смакових відчуттів. Цинк певним чином стимулює область мозку, яка контролює споживання їжі. Його занадто низький рівень може привести до того, що їжа буде здаватися несмачною. Особливо це поширене серед літніх людей.

Читайте також:  Названі незвичайні властивості зеленого горошку

Зниження слуху. Є дані про те, що недолік цинку робить людей схильними до тинітусу – шуму або дзвону у вухах. Також при його нестачі підвищується ризик запалення в равлику або внутрішньої частини вуха, що провокує погіршення здатності чути.

Схильність до хронічних захворювань. Дефіцит цинку пов’язаний з розвитком багатьох хвороб, включаючи діабет, атеросклероз, хворобу Альцгеймера, неврологічні та аутоімунні патології. Подібна схильність захворювань пояснюється тим, що даний мінерал підтримує роботу імунної системи, сприяє здоровому росту клітин. Не отримуючи його в достатній кількості, тіло не може ефективно боротися з впливом шкідливих вільних радикалів і запаленням – двома ключовими провокуючими факторами хронічних недуг.

Читайте також:  Ось чим корисний для здоров'я післяобідній сон