Більшість українців їдять суп щодня. І в цьому є користь – суп допомагає розвантажити ШКТ, наситити організм корисними речовинами і рідиною. Але не всі супи однаково корисні.

Якщо ваша мета – здорова вага, то до супів варто ставитися обережно. Особливо, якщо ця страва не була приготовлена вами. Чому? Підрахувати калорійність супу досить складно. У нас більшою популярністю користуються наваристі супи на м’ясних бульйонах – борщ, солянка, розсольник, борщ з щавлем. Всі ці супи містять багато корисних речовин, але, разом з тим, в них багато м’ясного жиру, а калорійність може виявитися дуже високою.

При приготуванні супів вдома можна використовувати нежирні сорти м’яса і видаляти надлишки жиру з бульйону – так ви зробите суп більш корисним. Якщо ви їсте наваристий суп, краще відмовитися від другої страви, інакше за один прийом їжі ви можете отримати денну норму калорій.

Для схуднення краще готувати супи на овочевих і рибних бульйонах, або ж з нежирного м’яса. Наприклад, з курячої грудки виходить смачний і зовсім нежирний бульйон, ідеальний для легкого супу.

Крім бульйону, є й інші небезпеки. Наприклад, додати в суп копченостей, сала та інших продуктів, які істотно впливають на його калорійність. Найкраще готувати суп так, щоб 70% від маси його інгредієнтів були рослинного походження. Дуже поживні, але при цьому не б’ють по фігурі супи можна приготувати з використанням грибів, водоростей, гарбуза, моркви.