Печінка є “мовчазним” органом, і на перших стадіях захворювання можуть взагалі не виявлятися. У запущених випадках порушення у роботі цього органу стають очевидними, повідомили британські медики.

Жировий гепатоз або неалкогольна жирова хвороба печінки – хвороба, при якій у печінці спостерігається надмірне накопичення жирів (в основному тригліцеридів). У нормі в ній є деяка кількість жиру, але при дії патологічних факторів баланс між синтезом та утилізацією жирів порушується. Вміст тригліцеридів при НАЖБП може сягати 40 відсотків від маси печінки (при нормі близько 5 відсотків).

Медики з Великобританії відзначають, що люди з жировим гепатозом на ранніх стадіях захворювання не мають взагалі жодних симптомів, а ближче до розвитку цирозу вони починають проявлятися і стають помітними неозброєним оком.

Як йдеться у статті, опублікованій у Daily Express, на наявність цирозу печінки вказують носові кровотечі та пожовклі білки очей. Шкіра хворого (особливо при холестатичному цирозі) може бути жовтяничною (жовтяниця наростає з прогресією цирозу). Жовте забарвлення склер, шкіри, темна сеча, білий стілець – ознаки того, що відбувається збій із відтоком жовчі, яку виробляє печінка.

Як зазначають медики, на більш пізній стадії присутні порушення з боку шлунково-кишкового тракту: блювання з кров’яним вмістом, діарея, білий стілець, непереносимість жирної їжі.

Тупі, ниючі болі в правому підребер’ї є класичним симптомом цирозу. Їхня поява пов’язана зі збільшенням розмірів печінки.

Починається свербіж шкіри, який може стати нестерпним. Часто причина – накопичення жовчних кислот під шкірою, які дратують рецептори та провокують свербіж шкіри.

Коли печінка не в порядку, гормони погано утилізуються і починають розширюватися дрібні підшкірні судини. З’являються судинні зірочки. Ще одним симптомом проблем можуть стати ксантелазми – жовтуваті бляшки на повіках, пов’язані з відкладенням холестерину під шкірою.