ГоловнаНовини Здоров'яЕксперти попереджають, що прийом ліків в невідповідний час послаблює їх дію

Експерти попереджають, що прийом ліків в невідповідний час послаблює їх дію

Експерти з Німеччини попереджають, що ліки послаблюють свою дію, якщо людина приймає в невідповідний час. Наприклад, небезпека полягає в тому, що знеболюючі препарати протягом дня можуть не допомагати, але потім велика їх концентрація посилено працює вночі.

Таблетки

За словами німецьких фармацевтів, є ліки, які не повинні діяти відразу при ковтанні. Такі препарати часто представлені у вигляді драже або капсул, покриті захисним шаром, який робить їх важкозасвоюваними в шлунку. Як тільки вони залишають даний орган і досягають тонкої кишки, то розпадаються відносно швидко, вивільняючи активний інгредієнт. Причини введення такого покриття різноманітні, наприклад, вміст компонентів, що подразнюють слизову оболонку, що викликає нудоту або блювоту.

Читайте також:  Названі відмінності деменції від поганого характеру

Експерт Рольф Деніелс пояснює: «Якщо пацієнт приймає ентеросолюбільний препарат, що містить знеболюючий компонент, кілька разів в день і багато разів здійснює прийом їжі, то склад ліків не покине шлунок до пізньої ночі. В результаті дія таблетки буде ослаблена. Людина, не розуміючи цього, починає перевищувати дозу, що становить небезпеку для здоров’я».

У зв’язку з вищесказаним, рекомендується дотримуватися перерву від їжі в одну або краще дві години після прийому ліків, стійких до шлункового соку. Що стосується великих за розміром пігулок, то цей час краще збільшити два рази. Ідеальний варіант – 4 години. Варто враховувати і те, які страви мають місце.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News