У більшості сортів пива, що продається в магазині, відсутні пробіотики, які впливають на мікробіом кишечника, заявив лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук Костянтин Спахов.

Спахов пояснив, що корисні для кишкової мікрофлори мікроорганізми — пробіотики — можуть утримуватися лише у непастеризованому пиві з дуже коротким терміном зберігання, яке практично не зустрічається в магазині. Він порівняв більшість представлених у продажу сортів цього напою з «мертвими» йогуртами, у яких корисні речовини також руйнуються під час пастеризації.

При цьому, за словами Спахова, у пиві є інші корисні мікроорганізми — пребіотики. Вони допомагають розмножуватися бактеріям, що живуть в товстій кишці. Головним пребіотиком у пиві гастроентеролог назвав поліфеноли.

Читайте також:  При прийомі алкоголю практично неможливо відрізнити етиловий спирт від метилового

«Флавоноли, що відносяться до них, стимулюють зростання корисних лактобацил і біфідобактерій, а речовини, що утворюються з катехінів, кавової кислоти та ряду інших речовин, що містяться в пиві, пригнічують зростання патогенних клостридій. Але через алкоголь пиво може стати шкідливим, тому треба пити його дуже помірно», – розповів лікар.