Як відомо, річкові, ґрунтові та підземні води – це місце скупчення великої кількості бактерій та мікроорганізмів. З настанням теплої пори року, коли температура повітря перевищує 20 градусів, їхня кількість починає активно зростати. Давайте розглянемо топ найбільш шкідливих мешканців водойм, які можуть бути небезпечними при потраплянні в організм людини.

  • Сальмонелла. Найчастіше ця бактерія зустрічається на харчових продуктах, зокрема у м’ясі. Проте є випадки, коли зараження можна отримати саме з водопровідної води. Від цієї бактерії зазвичай страждають люди с послабленим імунітетом, зокрема діти та люди похилого віку. Сальмонельоз може вражати життєво важливі органи та викликати тяжкі захворювання, такі як, наприклад, менінгіт.
  • Легіонелла. Ця крихітка здатна завдати дуже багато неприємностей аж до летального випадку. Вона викликає так звану хворобу легіонерів. Серед симптомів – лихорадка, блювота, сплутана свідомість, втрата координації, біль у м’язах та діарея. З цієї бактерії американські військові створили біологічну зброю, яка має 100-відсоткову летальність.
  • Неглерія фоулера. Цей паразит атакує нервову систему та здатен буквально з’їсти головний мозок. Що цікаво, зараження доволі рідкісне і може трапитись при купанні у водоймі. При вживанні зараженої води, зазвичай, інфікування не відбувається.
  • Кишкова паличка. Це, мабуть, найрозповсюдженіший вид мікроорганізму, що відомий майже кожному. Вона мешкає у фекальних масах, тому з легкістю потрапляє у водойми, ґрунтові та підземні води.
  • Анабена. Ця ціанобактерія мешкає у прісних водоймах. Вона виділяє нейротоксини, що здатні призводити до смертельних випадків. На сьогоднішній день анабену можна легко видалити з води за допомогою фільтрів, проте ризик інфікування все ж зберігається.
  • Криптоспоридія. Простий одноклітинний організм, що мешкає у воді. Він є паразитом, що, при потраплянні у організм, прикріплюється до кишківника та відкладає яйця. Симптомом зараження є діарея.

Українські підприємства, що займаються водопостачанням, проводять попереднє очищення води перед подачею її кінцевим споживачам, проте цього недостатньо, аби зробити воду безпечною для вживання. Окрім того, із початком війни, багато хто взагалі позбавлений можливості мати хоч якусь воду, придатну для пиття.

Рішенням можуть стати армійські пігулки для очищення води ТМ Dutrion. Їхня активна речовина – діоксид хлору. Таблетки для знезараження питної води рекомендовані для використання у надзвичайних ситуаціях, в тому числі – під час проведення бойових дій.

*На правах реклами