ГоловнаНовини Здоров'яПорушення зору може бути ранньою ознакою старечого недоумства

Порушення зору може бути ранньою ознакою старечого недоумства

Недоліки зору при нормальному стані зорових органів вказують на ушкодження нервів або деструктивні процеси в корі головного мозку.

Деменція

На конгресі Німецького офтальмологічного товариства в Берліні лікар-окуліст професор Клаус Рютер звернув увагу на феномен, коли при відсутності патології очей у пацієнтів все-таки відзначаються порушення зору. Експерт пояснив, чому такі випадки потребують пильної уваги і вивчення з допомогою обстеження.

За словами професора, бувають ситуації, в яких пацієнт нічого не бачить при тому, що нічого не бачить також і лікар. В цьому випадку може бути пошкоджений зоровий нерв або тканини зорових часток кори головного мозку. Клаус Рютер рекомендує в таких випадках проводити перевірку візуального поля. Якщо там є дефекти, то можна визначити причини порушення зору.

Наприклад, у разі випадання у візуальному полі скроневих областей обох очей проблема перебуває в перехресті зорових нервів. Нерідко пухлини гіпофіза чинять тиск не перехрест. У разі порушення у візуальному полі одного з очей причину слід шукати до перехреста. Часто мова йде про запалення зорового нерва, на яке також вказує погіршена реакція зіниці відповідного ока на світ. Інсульт може призвести до пошкоджень в більш високих частинах зорового шляху після перехреста, що викликає симетричні дефекти візуального поля обох очей.

Якщо пошкоджені зорові частки кори головного мозку, говорять про порушення сприйняття. Виникаюча в цьому випадку симультанна агнозія характеризується неможливістю для пацієнта комбінувати сумарне зображення, хоча він і може розгледіти окремі елементи свого оточення. Часто таке відхилення є передвісником старечого недоумства.

Джерело: MedikForum