Недоліки зору при нормальному стані зорових органів вказують на ушкодження нервів або деструктивні процеси в корі головного мозку.

На конгресі Німецького офтальмологічного товариства в Берліні лікар-окуліст професор Клаус Рютер звернув увагу на феномен, коли при відсутності патології очей у пацієнтів все-таки відзначаються порушення зору. Експерт пояснив, чому такі випадки потребують пильної уваги і вивчення з допомогою обстеження.

За словами професора, бувають ситуації, в яких пацієнт нічого не бачить при тому, що нічого не бачить також і лікар. В цьому випадку може бути пошкоджений зоровий нерв або тканини зорових часток кори головного мозку. Клаус Рютер рекомендує в таких випадках проводити перевірку візуального поля. Якщо там є дефекти, то можна визначити причини порушення зору.

Наприклад, у разі випадання у візуальному полі скроневих областей обох очей проблема перебуває в перехресті зорових нервів. Нерідко пухлини гіпофіза чинять тиск не перехрест. У разі порушення у візуальному полі одного з очей причину слід шукати до перехреста. Часто мова йде про запалення зорового нерва, на яке також вказує погіршена реакція зіниці відповідного ока на світ. Інсульт може призвести до пошкоджень в більш високих частинах зорового шляху після перехреста, що викликає симетричні дефекти візуального поля обох очей.

Якщо пошкоджені зорові частки кори головного мозку, говорять про порушення сприйняття. Виникаюча в цьому випадку симультанна агнозія характеризується неможливістю для пацієнта комбінувати сумарне зображення, хоча він і може розгледіти окремі елементи свого оточення. Часто таке відхилення є передвісником старечого недоумства.

Джерело: MedikForum