Пиття чаю пов’язане з низкою побічних ефектів, особливо коли його кількістю зловживають.

Як правило, шкода, яка завдається здоров’ю вживанням чаю, пояснюється його надмірною кількістю.

«Безпечною дозою чаю більшість фахівців вважають три-чотири склянки цього напою: 710-950 мл».

У той самий час на сприйнятливість організму до чаю впливають індивідуальні особливості. Люди можуть бути чутливими до меншої кількості чаю. Фахівці видання констатують, що побічні ефекти, що виникають після чаю, пов’язані з дією таких його компонентів як кофеїн і дубильні речовини: в деяких випадках організм буває до них особливо сприйнятливий, пише Pulse.com.gh.

Однією із шкідливих властивостей чай є придушення процесів засвоєння заліза (даний ефект створюють його сполуки таніни).

«Танини чаю зменшують засвоюваність заліза, зв’язуючись з ним та виводячи його з організму. Якщо у людини низький рівень заліза, пити чай потрібно обережно», – радять експерти.

Також не варто забувати, що чай містить кофеїн. Вживання день у день великої кількості кофеїну веде до того, що симпатична нервова система людини непотрібно стимулюється. В результаті людина починає відчувати постійну напругу, не може розслабитися, стикається з безсонням, тривожністю, дратівливістю. До того ж кофеїн є відомим провокатором головного болю.

Ще одна неприємність, пов’язана з питтям чаю, – це подразнення слизової оболонки ШКТ.

Більш чутливі люди можуть відчувати болі в животі і нудоту після вживання всього однієї-двох чашок чаю.

Але й тим, хто не відчуває дискомфорт після чаю, фахівці радять пити його помірно. Чай як рослина здатний вбирати їх ґрунти токсини. Відомо, наприклад, про здатність різних видів чаю поглинати свинець.