Вчені з Австралії визначили, що ризик розвитку діабету через поїдання картоплі пов’язаний насамперед з тим, як її готують.

Різні дані свідчать, що пристрасть до страв з картоплі тісно пов’язана зі схильністю до організму діабету другого типу. Даний продукт, що містить багато крохмалю та вуглеводів, може підвищувати рівень цукру в крові.

Але вчені, які представляють Університет Едіт Коуен, дійшли висновку, що шкода, яка періодично приписується картоплі, обумовлена не саме продуктом з усіма її компонентами, а тим, як люди її готують і з чим їдять.

«Підвищення ризику діабету може бути пов’язане не з самою картоплею, а з методом його приготування та супутніми продуктами», – заявили дослідники.

Попередньо фахівцями були проаналізовані дані про харчування 54 000 людей, що живуть у Данії, де картопля шанована та поширена в національній кухні. Вчені констатували, що можливість діабету можуть підвищувати картопляне пюре, картопля фрі, чіпси – вони насичені жирами, не містять клітковини, вживаються разом соусами та іншими продуктами, які підвищують кількість споживаних жирів, калорій, при цьому не даючи довгого насичення. Їх вживання на регулярній основі сприяє ожирінню і водночас діабету другого типу.

У той же час фахівцями був визначений спосіб їсти картоплю без ризику діабету – для цього її потрібно вживати просто відвареною та охолодженою.

«Варена картопля не була статистично пов’язана з вищим ризиком розвитку діабету, вона взагалі на неї ніяк не впливала», – констатував один із авторів роботи, Пратик Покхарел.