Ці фотографії, зроблені при ультрафіолетовому світлі, показують, що часто ми не захищаємо життєво важливі області обличчя кремом від сонця.

Рак шкіри є одним з найбільш поширених. Більше інших ризикують відкриті частини тіла. Як мінімум, 70% пухлин розвивається на обличчі: на лобі, на носі, в куточках очей, в скроневих частках. І все одно багато людей ігнорують сонцезахисний крем.

Щоб показати, як важливо захищати шкіру обличчя від сонця, команда вчених провела експеримент за участю 57 чоловіків і жінок, в ході якого попросила нанести сонцезахисний крем на обличчя, не надавши ніякої додаткової інформації або інструкцій.

Фотографи зробили знімки кожного учасника з допомогою камери, чутливої до УФ, до і після нанесення, щоб побачити захищені області (чорні ділянки). Потім спеціально розроблена програма сегментувала і аналізувала зображення, щоб з’ясувати, наскільки ретельно кожна людина нанесла крем.

експеримент з сонцезахисним кремом

У середньому вони пропустили 9,5% обличчя. Найбільш поширеним місцем була область між внутрішнім кутом ока і переніссям, відома як медіальна кантальная область (77%) і віки (13,5%).

Вчені попереджають, що області навколо очей і носа особливо вразливі.

Більше 90% випадків базальнокліткової карциноми шкіри, самого поширеного раку у Великобританії, з’являються на голові або шиї. Між тим, від 5% до 10% всіх ракових захворювань шкіри зустрічаються на повіках.

Коли дослідники попросили учасників повторити експеримент, надавши додаткову інформацію про рак шкіри, показники трохи покращились. На цей раз лише 7,7% обличчя залишилися незахищеними.

Оскільки застосування сонцезахисного крему навколо очей небажано, як стверджують виробники, важливо використовувати інші форми захисту, наприклад, сонцезахисні окуляри.

Більшість людей вважають, що темні окуляри захищають очі, зокрема рогівки, від УФ-пошкоджень і полегшують сприйняття при яскравому сонячному світлі. Однак, вони відіграють більш важливу роль – захищають області шкіри, що піддаються високому ризику раку шкіри.

Експеримент з сонцезахисним кремом

Травневе дослідження Британської асоціації дерматологів показало, що 8 з 10 британців взагалі не наносять сонцезахисний крем перед виходом на вулицю.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Як захистити шкіру від сонця на 100%?
 • Ретельно наносити сонцезахисний крем з мінімальним коефіцієнтом SPF 30 і хорошою УФ-захистом.
 • Не забувати повторно наносити сонцезахисний крем через певний час.
 • Носити захисний одяг, головні убори.
 • Носити якісні сонцезахисні окуляри.
 • Перебувати в тіні в найспекотніший час з 11:00 до 15:00.

Буде сонце вашим союзником, або перетвориться в найлютішого ворога, залежить від вас. Однак, підготуватися до зустрічі з ним все ж таки варто. Давайте розглянемо користь і шкоду сонячного світла.

Сонячна користь

Користь сонця

Сонце – головне джерело вітаміну D для нашого організму. Цей вітамін бере участь в обміні речовин, сприяє зміцненню імунітету, підтримує в нормі артеріальний тиск і навіть уповільнює ріст злоякісних клітин. Без його достатньої кількості можуть початися серйозні проблеми.

Шкода сонця

І, тим не менш, сонячні ванни в великих кількостях для непідготовленого організму можуть приховувати велику шкоду. В першу чергу, це сумні наслідки у вигляді опіків, пігментації шкіри, передчасної появи зморшок. Далі гірше – регулярний надлишок ультрафіолету загрожує розвитком меланоми (злоякісна пухлина шкіри) і деяких інших видів пухлин.

Враховуйте обидва чинника, адже вони абсолютно доведені і об’єктивні, і виходите на сонце, забезпечивши своїй шкірі адекватну і достатню ступінь захисту. Тоді буде від небесного світила тільки користь. А підготуватися вам допоможуть спеціальні засоби захисту від сонця – таких сьогодні на будь-який смак і колір шкіри.

Sun protective factor

Захист від сонця

На всіх спеціальних сонцезахисних засобах є ця абревіатура – SPF, а поруч цифра: 10 15, 20, 25 і т. д. Якщо коротко, то наявність даної абревіатури означає, що цей засіб відноситься до класу сонцезахисних, а цифра повідомляє кількість часу, який людина може перебувати на сонці. Чим більше цифра, тим, відповідно, вищий фактор захисту і довший час перебування на сонці. Скажімо, якщо шкіра починає червоніти через 15 хвилин після перебування на сонці, то засіб з SPF 10 дозволить перебувати на сонці в 10 разів більше – 150 хвилин або 1,5 години.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу
Все дуже індивідуально!

захистити обличчя від сонця

Однак хтось обгорає миттєво, а хтось чудово почувається під палючими променями і швидко набуває шоколадний загар. Тому вибирати сонцезахисний засіб потрібно, керуючись власним типом шкіри, а також конкретною ситуацією.

Всі люди поділяються на 6 основних фототипів. Тут під фототипом розуміють реакцію шкіри на ультрафіолетове випромінювання. Обов’язково «обчисліть» свій фототип і враховуйте його, вибираючи таку косметику.

 • I тип – кельтський. Шкіра – ніжна, біла, дуже чутлива. Волосся – світле або руде. Очі – блакитні або зелені. Пряма засмага «кельтам» протипоказана, а якщо потрібно виходити під прямі сонячні промені, то засіб потрібно вибирати з найвищим рівнем захисту – SPF 50.
 • II тип – арійський або нордичний. Шкіра «справжніх» арійців світла, очі блакитні, зелені, сірі, волосся – світле. Вони також легко обгорають, тому перебування таких людей на сонце повинно бути обмежено до 5-10 хвилин, а засіб повинен мати захист від SPF 30 до 50.
 • III тип – темний європейський. В наших широтах такі люди, до речі, зустрічаються частіше інших. Шкіра – світла або трохи смаглява. Волосся темно-русяве. Очі – карі або сірі. Вони можуть обгорати, але загалом, якщо загоряють поступово, раз за разом збільшуючи час перебування на сонці, то отримують досить рівний і красивий загар. Їм варто придбати два креми: починаючи процес, наносити крем з більш інтенсивним фактором захисту (SPF 30), а трохи загорівши, перейти на крем з SPF 15.
 • IV тип – середземноморський або південноєвропейський. Це смагляві люди, зазвичай, з карими очима і темним, часто навіть з чорними волоссям. Загоряють без проблем і практично ніколи не обгорають. Їм цілком підійде засіб з невисоким ступенем захисту – SPF 10-15.
 • V тип – індонезійський або середньо-східний. Ці представники Сходу мають темно-коричневу шкіру, чорні очі і волосся. Їм такий засіб може знадобитися тільки в тому випадку, якщо людина давно не була на сонці і то ступінь захисту тут мінімальний – до SPF 10.
 • VI тип – афроамериканський. Шкіра – шоколадна. Очі, волосся – чорні. Тут говорити про які-небудь засоби захисту від сонця навіть смішно. Хіба що можна обмежитися зволожуючим кремом.
Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

І, звичайно, враховуйте ситуацію. Наприклад, якщо ви знаходитесь в місті, то навіть дуже білошкірим людям, щоб пробігтися по справах цілком буде достатньо нанести крем з SPF 20-15, а от якщо збираєтеся на Південь, де плануєте засмагати на пляжі, то запасіться більш серйозним захистом – мінімум SPF 30 і вище.

Як наносити

Денний крем, тональний крем, пудра – всі ці засоби по догляду можуть містити SPF. Важливо знати, що сонцезахисні засоби наносяться на обличчя щільним шаром – тоді вони захищають. З цієї точки зору рекомендується все-таки обмежитися денним кремом, так як наносити в спеку поверх денного крему ще щільний шар тонального і пудри небажано – шкірі адже не тільки потрібно захищатися від сонця, але і дихати. Тому залиште цю важку артилерію тільки для виняткових випадків. А наносити сонцезахисний крем слід також як і будь-денний – за 5-10 хвилин до нанесення макіяжу і за 20-30 хвилин до виходу на вулицю.

А от на пляжі такий крем потрібно наносити через кожні пару годин і обов’язково після кожного купання навіть у тому випадку, якщо виробник обіцяє, що сонцезахисний крем володіє водостійкістю.