Ми всі старіємо. Поступово і кожен день-правда? Дослідники зі Стенфордського університету зараз ставлять під сумнів це припущення і замість цього постулюють три моменти часу, коли тіло дійсно змінюється. Це могло б, наприклад, поліпшити діагностику хвороби Альцгеймера.

Старіння підкрадається, принаймні, так думали досі лікарі. Але нове дослідження Стенфордського університету показує, що це припущення про процес старіння, який залишає сліди в мозку, шкірі, серці та тілі з однаковою швидкістю, є неправильним.

Швидше за все, є три вікові групи, які мають вирішальне значення для біологічного віку і означають відповідно великі зміни в організмі: 34, 60 і 78 років. Тому що тоді кількість білків у нашій плазмі крові значно змінюється, пояснюють вчені, що працюють з Бенуа Лехальє, у своїй роботі, яка була опублікована в журналі Nature Medicine. Для цього вони проаналізували плазму крові 4263 осіб у віці від 18 до 95 років.

Дослідники говорять про три “хвилі старіння”.

“Ми змогли визначити хвилеподібні зміни певних білків у випробовуваних з плином часу”, – пояснюють американські дослідники. “Це призвело до трьох хвиль старіння”.

Вчені досліджували близько 3000 різних типів білків, що містяться в крові. Їх частка залишалася в основному постійною протягом десятиліть. Однак лікарі помітили великі коливання у віці 34, 60 і 78 років. Дослідники пов’язують ці зміни на рівні білка зі значними змінами в організмі в цілому.

Як кров і вік пов’язані, неясно

Як саме білки або склад крові впливають на процес старіння, поки неясно. Але результати американських вчених узгоджуються з попередніми дослідженнями, які також припускали наявність відповідних зв’язків. Наприклад, колеги зі Стенфордського університету вже показали на мишах, що переливання крові від молодих тварин позитивно впливає на здоров’я і процес старіння старих тварин.

Аналізи крові можуть вказувати на передчасне старіння і пов’язані з цим ризики

Поки що лікарі не змогли зробити з цього ніяких висновків щодо лікування людей. Проте Стенфордські дослідники вважають дуже перспективним механізмом між кров’ю та старінням. На підставі цього лікарі могли б використовувати відповідні тести для вивчення конкретних білків у крові пацієнтів у майбутньому і, таким чином, для виявлення вікових захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. або серцево-судинних захворювань раніше і знизити ризик.

Особливо примітно було те, що люди, вік яких був оцінений значно нижче їх фактичного віку через концентрацію білка в крові, були незвично здоровими для свого віку.