Лікарі запевняють: від кішок і собак не можна заразитися коронавірусом. Але, на жаль, деякі небезпечні хвороби наші улюбленці цілком можуть нам передати.

Наші улюблені домашні вихованці – кішки і собаки, а також птахи – на жаль, іноді хворіють. І, що ще більш сумно, здатні передавати деякі захворювання і нам. Причому якщо деякі з цих хвороб майже не впливають на наше здоров’я, то серед них є і ті, які можуть не тільки погіршити наше самопочуття, але і стати загрозою життю. Розповідаємо, які найнебезпечніші хвороби ми можемо отримати від наших домашніх тварин, і що варто зробити, щоб не заразитися.

Сказ

Смертельно небезпечне вірусне захворювання, яке і тварина, і людина можуть отримати через укус інфікованого звіра. Найчастіше рознощиками сказу стають дикі тварини, проте домашні можуть захворіти від укусу або попадання частинок слини або іншої рідини, наприклад, через ділянку ураженої шкіри.

Симптоми у людини: біль в місці укусу, безсоння, висока температура, відчуття страху, світлобоязнь, марення, параліч нижніх кінцівок і очних м’язів.

Що робити, щоб не захворіти: домашніх вихованців слід прищеплювати щорічно від сказу, а людині потрібно вакцинуватися негайно після укусу тваринам.

Стригучий лишай

Дерматомікоз – одне з найпоширеніших шкірних захворювань, які можуть передати нам наші вихованці. Хвороба вражає шкірні покриви, через що на них з’являються круглі плями червоного кольору. Якщо захворювання не лікувати, запалення буде проникати все глибше в шкірні шари.

Симптоми у людини: червоні плями на шкірі круглої форми.

Що робити, щоб не захворіти: регулярно перевіряти здоров’я собаки або кішки у ветеринара (і негайно — при появі підозрілих ознак), мити руки, підтримувати чистоту в будинку, якщо підозрюєте контакт з хворою твариною, ретельно продезінфікувати всі поверхні, з якими могли контактувати кішка або собака.

Лептоспіроз

Так званий собачий тиф – важке захворювання, якому схильні в першу чергу собаки. У людей хвороба призводить до збільшення печінки і селезінки, може викликати порушення серцевого ритму, міокардит, а також анемію.

Симптоми у людини: м’язові болі, підвищена температура, прискорене серцебиття, болі в області печінки або селезінки.

Що робити, щоб не захворіти: вакцинувати собаку. А також не дозволяти тварині пити з відкритих водойм або калюж — найчастіше собаки отримують лептоспіроз під час купання або пиття.

Орнітоз

“Папугова хвороба” – одна з різновидів хламідіозу, яка у людей може привести до розвитку тромбозу або запалення серцевого м’яза. Людина може отримати її, вдихнувши пил або дрібні частинки пташиних екскрементів, що містять хламідії.

Симптоми у людини: висока температура, слабкість, болі в м’язах, нежить, у важких випадках — пневмонія.

Що робити, щоб не заразитися: регулярно і ретельно чистити і дезінфікувати клітку, обов’язково використовувати маску і рукавички під час роботи.

Токсоплазмоз

Це захворювання, яке кішки і собаки отримують від паразитів, заразившись ними через сире м’ясо. У більшості випадків у людей воно протікає безсимптомно, але при важкій формі може привести до серйозного порушення здоров’я. Особливо небезпечний токсоплазмоз для вагітних жінок: хвороба може привести до порушення розвитку дитини.

Симптоми у людини: висока температура, судоми, блювота, м’язовий або головний біль, параліч.

Що робити, щоб не заразитися: дотримуватися правил гігієни. Мити руки після контакту з тваринами (і особливо перед приготуванням їжі або перед їжею), чистити котячі лотки в рукавичках, своєчасно мити їх, обов’язково мити руки після прибирання за вихованцями.