Неякісне насіння погано сходять і не радують хорошим урожаєм. Як же не помилитися при покупці і що обов’язково має бути вказано на упаковці насіння?

Покладатися на красу упаковки – не найкраще рішення. По-перше, насіння слід купувати в спеціалізованих магазинах, і в жодному разі не з рук у бабусь, які запевняють, що самі зібрали насіння з кращих плодів, вирощених на власній ділянці. А по-друге, необхідно уважно вивчити інформацію, представлену на звороті пакетика. Радимо скористатись магазином https://agrolife.ua/.

Що повинно бути зазначено на упаковці?

1. Назва культури і сорти. Крім того, багато виробників дублюють цю інформацію латинською мовою.

2. Короткий опис культури та поради щодо вирощування. Це не обов’язкова інформація, але хороший виробник зацікавлений в тому, щоб покупець залишився задоволений насінням, і вони дружно зійшли. Тому найважливіші рекомендації по культивуванню рослин повинні бути перераховані.

3. Відомості про виробника. Крім повної назви фірми, повинні бути вказані її адреса, поштовий індекс, телефон, факс та/або адреса електронної пошти.

4. Відповідність насіння національному стандарту якості із зазначенням його номеру (для України – це ДСТУ 6006:2008, для Білорусі – СТБ 2145-2010, для Росії ГОСТ 52171-2003).

5. Кількість насіння (в штуках) або їх маса (в грамах).

6. Номер партії і термін придатності насіння. Відповідальні виробники завжди наносять цю інформацію за допомогою спеціальних штампів (зазвичай в нижній частині пакету). Якщо ж цифри нанесені друкарським способом, значить перед вами підробка. Адже упаковка виготовляється заздалегідь, і неможливо передбачити, коли в неї будуть розфасоване насіння.

Терміни зберігання насіння

Насіння може вважатися придатним для посіву і через 8-10 років після збору. Але на ділі період, протягом якого вони зберігають високу схожість виявляється значно меншим. Тому в ідеалі виробники повинні вказувати на упаковці термін (місяць і рік), до якого насіння благополучно збережеться і добре проросте.

Щоб не попастися на виверти недобросовісних виробників, які відсувають цю дату на пізніший строк, враховуйте, скільки часу може зберігатися насіння різних овочів без втрати схожості.

Зверніть увагу: відлік ведеться від моменту збору насіння, а не від часу їх фасування. Тому важливо купувати свіжозібране насіння, яке зазвичай надходить у продаж в кінці осені і взимку.

Назва культуриТермін зберігання насіння без втрати схожості
Пастернак, селера1-2 роки
Цибуля ріпчаста, цибуля-порей, цибуля-чорнушка, петрушка, кріп, фенхель, м’ята перцева, меліса лимонна, аніс, кмин, ревінь, майоран, щавель2-3 роки
Перець, баклажан, листовий салат, крес-салат, шпинат, базилік, гірчиця салатна, кінза, любисток, бораго, буряк, морква3-4 роки
Капуста (білокачанна, кольорова, брюссельська, Китайська, Пекінська, кольрабі), ріпа, редька, редис, спаржа, фізаліс4-5 років
Квасоля, горох, боби, кукурудза, томат5-6 років
Кавун, диня, кабачок, гарбуз, патисон, огірок6-8 років
Портулак10-11 років

Як правильно зберігати куплене насіння

Купити якісне насіння – це тільки півсправи. Щоб воно не втратило схожість і не зіпсувалося, його треба правильно зберігати до моменту посіву – при температурі повітря +5°С і вологості 55-60%.