Багато хто вважає, що використання мобільних телефонів може збільшити ризик розвитку пухлини головного мозку. Ці припущення стали особливо популярними після запуску зв’язку п’ятого покоління 5G.

Так, мобільні телефони випромінюють радіочастотні хвилі, які при поглинанні тканинами можуть викликати їхнє нагрівання та пошкодження. Але чи можуть ці хвилі проникати у мозок та негативно на нього впливати? Науковці відповіли на це питання.

Група дослідників з Oxford Population Health та Міжнародного агентства з дослідження раку (IARC) повідомила про результати великого проспективного дослідження у Великобританії щодо зв’язку між використанням мобільних телефонів та ризиком розвитку пухлини головного мозку. Результати опубліковані у журналі Journal of the National Cancer Institute.

У дослідженні взяли участь близько 776 тисяч жінок, які заповнювали анкети про використання ними мобільних телефонів. За учасницями спостерігали у середньому 14 років. За цей період пухлину головного мозку виявили у 3200 учасниць (0,42%). При цьому суттєвої різниці в ризик розвитку пухлини головного мозку між тими, хто ніколи не користувався мобільним телефоном і були користувачами телефонів, не було.

Кірстин Пірі з відділу епідеміології раку Oxford Population Health, співавтор дослідження зазначає: “Ці результати підтверджують накопичені дані про те, що використання мобільного телефону в звичайних умовах не збільшує ризик розвитку пухлини головного мозку”.