Гормональні розлади та психічні розлади є одними з тих факторів, які призводять до посилення потовиділення вночі.

Розподіл поту вночі – це фізіологічна норма: організм може виробляти до півтора літра поту на ніч. Але це зазвичай не викликає вираженого дискомфорту, в той час як з сильною нічною пітливістю людина може прокидатися з липким волоссям, відчувати мокрий одяг та постільну білизну. Найчастіше це пояснюється банальним перегрівом, але також причини сильної пітливості вночі є патологічними та поінформував журнал Fit for Fun.

Гормональні розлади. Гормони та метаболізм визначають терморегуляцію організму. Коли відбувається природня гормональна перебудова (наприклад, під час менопаузи або через старіння), це спричиняє нічну пітливість у жінок, а також у чоловіків. У той же час нічна пітливість може говорити про проблеми з щитовидною залозою, яка відіграє ключову роль у виробництві гормонів, зокрема, про гіперфункцію залози.

Психічні розлади. Люди, які схильні до тривоги та панічних атак з поганою толерантністю до стресу, також часто страждають від сильної нічної пітливості.

Інфекції. Бактеріальна або вірусна інфекція, такі як туберкульоз, бруцельоз, правця, ВІЛ або звичайний грип, що спричиняє лихоманку, є ще однією поширеною причиною надмірного потовиділення вночі. Лихоманка – це побічний ефект багатьох інфекцій, вона виникає як захисна реакція з інвазією збудників в організмі, тобто коли імунна система відчуває особливо сильну напругу.

Апні уві сні. Обструктивна апное сну – це дихальний розлад, який виникає під час сну: людина перестає дихати на короткий час, внаслідок чого рівень вуглекислого газу збільшується в крові. Синдром обструкції сну апное діагностується, коли кількість такого арешту дихання перевищує десять на годину. Сильна пітливість вночі – це один із його знаків.

Ліки. Нічний піт – це дуже поширений побічний ефект багатьох препаратів. Якщо вживається новий препарат, можливо, це спричиняє активну пітливість.

Нічна пітливість – це серйозно. Повторна нічна пітливість, причину якої неможливо пояснити, є причиною пошуку лікаря.

У рідкісних випадках нічне потіння може пояснити серйозне захворювання, наприклад, метаболічні розлади, аутоімунне захворювання, патології серця та психічні захворювання.