Нещодавно вчені виявили, що деякі замінники м’яса не містять корисних організму поживних речовин. Це стало відомо під час аналізу 44 різних видів замінників м’яса.

У ході дослідження фахівців з Технологічного університету Чалмерса у Швеції з’ясувалося, що деяких замінників м’яса немає ключових поживних речовин, яких потребує організм. Вся справа в тому, що різні замінники м’яса мають різну поживну цінність.

Також кількість заліза та цинку, які засвоюються організмом, у замінниках м’яса була низькою. Пов’язано це з фітатами – антипоживними речовинами, пише Eat This, Not That.

Результати цього дослідження було опубліковано у виданні Nutrients.

Доктор медичних наук, зареєстрований дієтолог та спеціаліст з харчування в Living.Fit Кетрін Джервасіо зазначає, що білки самі по собі можуть бути різними. У рослинних білках дійсно менше, ніж у тварин, калорій, жиру, холестерину, але водночас їм не вистачає певних характеристик.

Проблема в тому, що замінники м’яса одержують із рослин, а рослини містять фітати. Ці речовини приносять користь рослинам, але вважаються антипоживними. Через них гірше засвоюються цинк, кальцій, залізо.

Але деякі рослинні замінники м’яса (ферментовані продукти) корисні. Це, наприклад, темп, місо. Вони фітати розщеплюються при ферментації.