Льон відомий людству з давніх-давен. З цієї рослини не тільки робили тканину, але і вживали в їжу. У насіння льону і отриманого з них масла унікальні властивості, які можуть допомогти при багатьох хворобах. Наприклад, насіння можуть бути в раціоні вегетаріанців і тих, хто обмежує себе в їжі: за вмістом жирних кислот омега-3 льон обганяє навіть риб’ячий жир.

Як зазначається на порталі Tea.ru, такі властивості роблять льон корисним у випадках, коли потрібно знизити кількість “поганого” холестерину, привести в порядок метаболізм і стан шкіри, зробити суглоби більш еластичними.

Відзначається, що глікемічний індекс лляного насіння-3, і це означає, що продукт практично не викликає підвищення рівня глюкози в крові. Також в них є вітаміни, макро – і мікроелементи, поживні речовини. В тому числі це:

  • натрій (підтримує роботу м’язів, водно-сольовий баланс);
  • магній (покращує функцію центральної нервової системи);
  • цинк (підсилює імунітет, покращує стан судин);
  • фосфор (корисний для щитовидної залози);
  • кальцій (необхідний для росту і здоров’я кісток, нігтів, волосся).

Вживати лляне насіння можна для профілактики різних захворювань. Якщо враховувати протипоказання, а це вагітність, хронічні хвороби внутрішніх органів, індивідуальну непереносимість, то виходить довгий перелік випадків, коли льон на користь.

Поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту

Велика кількість клітковини і жирних кислот допомагають поліпшити травлення, виводити токсини і шлаки.

Зниження ризику раку

Вміщені в насінні лігнани захищають тканини внутрішніх органів від впливу оксидантів, мають антисептичну і заспокійливу якостями.

Користь для жіночого здоров’я

Насіння льону жінкам у віці можуть допомогти зі зменшенням припливів під час менопаузи. Гормоноподібні сполуки полегшують емоційні скачки, заспокоюють і допомагають зосередитися.

Зняття симптомів респіраторних захворювань

Вміщені в насінні льону речовини допомагають хворому отхаркивать слиз і виводити її, заспокоюють слизову носоглотки.

Боротьба з паразитами

Відвар з насіння льону здавна застосовували для боротьби з внутрішніми паразитами. Застосовувати насіння краще в стовченому вигляді: оболонка насіння не перетравлюється, і корисні речовини можуть не потрапити в шлунково-кишковий тракт. Але у вживанні насіння льону потрібно знати міру, адже вони можуть і дратувати шлунково-кишкового тракту.