Користь кави підтверджує все більше наукових досліджень, проте мало хто знає, що пити її потрібно правильно. Наприклад, медики не рекомендують вживати напій у другій половині дня та на голодний шлунок.

Вважається, що кава чудово бадьорить і дарує енергію, проте пити її необхідно правильно, адже вона може не тільки принести користь, а й нашкодити. Цей напій може спровокувати проблеми зі сном, якщо його вживати в другій половині дня або ввечері. Нічний відпочинок у результаті буде уривчастим і тривожним, а вранці людина прокинеться розбитою і не випадаючим. Якщо від кави відмовитись після обіду складно, можна випити холодний напій перед полуднем. У ньому більша концентрація кофеїну, тому його дії вистачить на довше.

Кава шкідлива у великій кількості. Лікарі рекомендують випивати не більше трьох чашок на день. Якщо норму перевищити, організм почне страждати від зневоднення, що погано для нирок. У результаті почнуться проблеми зі шкірою та травленням. Також може збільшитися тиск. Не можна пити каву на голодний шлунок. Це може спричинити не тільки дискомфорт в області шлунково-кишкового тракту, але й печію. До того ж чорна кава протипоказана при дуоденітах, гастритах та езофагітах.

Якщо в людини підвищений холестерин, то напій не можна виключати з раціону. Найбільш небезпечна в цьому випадку нефільтрована кава, яка містить речовини, що сприяють підвищенню її рівня в крові. Регулярне вживання напою може спричинити залежність. Організм вимагатиме все більше і більше напою, що призведе до збільшення дози кофеїну і як наслідок до втоми та вигоряння.

Медики радять влаштовувати вихідні від кави. Справа в тому, що кофеїн міститься і в інших продуктах, а у великих кількостях він може призвести до розвитку різних патологій серцевої, судинної та нервової систем, а також до захворювань шлунково-кишкового тракту.