Дослідження, в якому взяли участь понад 4000 чоловік, показало, що надмірне вживання алкоголю може знизити якість сну приблизно на 40 відсотків.

У міру того, як святковий сезон добігає кінця, багато людей зізнаються, що зловживають алкоголем. Хоча вживання алкоголю рекомендується в помірних кількостях, широко відомо, що надмірне вживання алкоголю може негативно вплинути на наше здоров’я. І це включає вплив на наш цикл сну.

Алкоголь зазвичай використовується як снодійний і, безсумнівно, допоможе вам заснути, оскільки уповільнює активність мозку, що може викликати почуття розслаблення та сонливості.

При вживанні алкоголю речовина всмоктується у кровотік із шлунка. Ферменти у печінці метаболізують алкоголь протягом ночі. Під час цього процесу алкоголь все ще циркулюватиме в організмі, викликаючи порушення сну та погану якість сну. Алкоголь може відправити наш організм у глибокий сон, порушивши перші два цикли швидкого сну.

Оскільки алкоголь є депресантом, початок сну у людей часто буває коротшим, і деякі занурюються у глибокий сон швидше, ніж зазвичай. Це часто створює дисбаланс у циклі сну між повільним сном і швидким сном і порушує відновлювальну стадію, якої потребує наше тіло.

Через це ми можемо почуватися виснаженими наступного дня, незалежно від того, як довго ми залишаємось у ліжку.

Що кажуть дослідження?

Згідно з дослідженням 2018 року, алкоголь може суттєво впливати на якість сну незалежно від одиниці споживання.

Дослідники проаналізували звички сну та алкоголю понад 4000 дорослих віком від 18 до 65 років. Результати показали, що низьке споживання алкоголю знижує якість сну на 9,3 відсотка, помірне споживання алкоголю знижує якість сну на 24 відсотки, а сильне вживання алкоголю знижує якість сну майже на 40 відсотків.