Вчені знайшли несподівану користь ожиріння. Як повідомляє Nature Medicine, вчені з Каліфорнійського університету в Дейвісі з’ясували, що ожиріння підвищує ефективність протиракової імунотерапії нового типу.

В центрі уваги опинився гормон лептин, який виробляється жировими клітинами і регулює енергетичний обмін. З’ясувалося, що він впливає на роботу імунних клітин організму – Т-кілерів. Їх головна функція – знищення пошкоджених клітин власного організму – порушується при підвищеному вмісті білка PD-1.

Ракові клітини стимулюють виробництво PD-1, щоб уникнути атак Т-клітин.

Між тим вчені створили інгібітори контрольної точки (checkpoint inhibitor therapy, CIT), які відновлюють функцію Т-клітин. Команда дослідників провела експерименти, в ході яких з’ясувалося: у огрядних мишей з онкологією при лікуванні CIT виживаність була значно вище, ніж у гризунів з нормальною вагою.

Аналогічних ефект спостерігався серед 250 пацієнтів з меланомою при терапії CIT. В ході клінічних випробувань найкращий терапевтичний ефект був у добровольців із зайвою вагою.

Вчені відзначають, що вони не пропагують ожиріння як засіб поліпшення прогнозу при раку. Крім того, вони не закликають пацієнтів, які бажають отримати лікування методом CIT, сідати на дієту з високим вмістом жирів. Між тим зроблене відкриття дозволить, на їхню думку, в окремих випадках підвищити ефективність лікування.

Поки ж учені планують продовжити дослідження, і вивчити роль інших факторів, які можуть вплинути на ефективність лікування (стать, вік пацієнта, раціон харчування, склад кишкової мікробіоти).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ?