Здорова дієта – одна з найбільших знарядь, які ви можете додати до свого арсеналу захисту від високого рівня холестерину.

Неприборканий рівень «поганого» холестерину може означати погані новини для здоров’я серцево-судинної системи, збільшуючи ризик серцевих захворювань та інсультів.

Хоча ваша дієта може стати шкідливою основою високого рівня холестерину, розумні дієтичні рішення можуть призвести до прямо протилежного результату.

Лікар поділився чотирма простими дієтичними рекомендаціями, які можуть допомогти, пише Express.

1. Збільшіть споживання клітковини

Клітковина, прихована у вівсяних пластівцях і фруктах, блокує всмоктування певної кількості холестерину з кишечника в кровотік.

Розчинна клітковина розчиняється у воді, утворюючи гелеподібну речовину, і збирає жир, харчовий холестерин, солі жовчних кислот і цукор для виведення з організму в міру проходження через кишечник, що робить їх недоступними для більшої кількості холестерину. Клітковина також знижує надмірний рівень цукру на крові. Коли рівень цукру в крові високий, є більше тригліцеридів, тим самим збільшуючи вироблення холестерину.

Експерт поділився, що добрими джерелами клітковини є: попкорн, сочевиця, квасоля, броколі, ягоди, авокадо, цільнозернові продукти, яблука та сухофрукти.

2. Їжте більше ненасичених жирів

Не весь жир поганий. Фактично ненасичені види можуть допомогти підвищити рівень «хорошого» холестерину і, отже, знизити рівень «поганого».

Хороший холестерин поглинає поганий холестерин і переносить його у печінку. Потім печінка вимиває його з організму.

Продукти харчування, у тому числі горіхи, насіння, авокадо та оливкова олія, багаті на цей корисний тип жиру.

3. Уникайте продуктів із насиченими жирами

На відміну від свого ненасиченого аналога, насичені жири, що містяться в ковбасах, маслі та печиві, не такі добрі до ваших артерій.

Згодом вживання занадто великої кількості цього типу жирів може підвищити рівень «поганого» холестерину і піддати вам ризик виникнення різних проблем зі здоров’ям.

Нутриціолог рекомендував з обережністю ставитися до таких продуктів: жирні шматки м’яса, вершкове масло, топлене масло, сало, сир (особливо твердий, наприклад, чеддер), вершки, сметана та морозиво, шоколадні кондитерські вироби, пальмова олія, кокосова олія та кокосові вершки.

4. Скоротіть споживання цукру

Лікар пояснив, що високе споживання цукру, мабуть, пов’язане з високим рівнем поганого холестерину. Крім того, цукор може знизити рівень «хорошого» холестерину, що ще більше ризикує вашу серцево-судинну систему.

Тому експерт рекомендував вживати цукор у помірних кількостях та використовувати його альтернативи, такі як сирий мед.

“Сирий мед містить антиоксиданти, які можуть підвищити рівень хорошого холестерину, потенційно знижуючи загальний ризик серцево-судинних захворювань”, – додав він.