Всім відомо, що робота в офісі призводить до проблем зі здоров’ям. Це болі в спині, стрес, безсоння. Але на цьому список не обмежується. Наводимо великий перелік проблем зі здоров’ям, до яких призводить сидяча робота.

Скорочення життя

Малорухливий спосіб життя може привести до скорочення терміну життя. Близько 86% працівників офісів сидять на роботі цілий день і навіть не встають, щоб зробити зарядку чи просто розім’яти м’язи. Це вкрай шкідливо для здоров’я. Адже через це збільшується ризик захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинних, діабету, раку, ожиріння та інших. Тому вкрай важливо вставати хоча б раз на годину на кілька хвилин, щоб розім’ятися.

Безсоння, підвищений холестерин і депресія

До цього призводить тривалий шлях до роботи, з’ясували вчені. Вони заявили, що якщо людині потрібно їхати більше 16 кілометрів, то може підвищитися рівень холестерину і цукру в крові. Також зростає ризик депресії, стресу. Це стосується не тільки особистого авто, а й громадського транспорту. Рівень задоволеності життям у людей, які ним користуються, набагато нижче, ніж у тих, хто їде на своїй машині. А ось ті, хто користується велосипедом, практично позбавлені подібних ризиків.

Погіршення продуктивності

Є такий термін “Синдром нездорової будівлі”. Ним активно користуються в агентстві з охорони навколишнього середовища. А означає він стан, який ” відчувають люди, коли довгий час проводять в будівлі, при відсутності будь-яких захворювань або інших причин “. А ось якщо в приміщенні хороша вентиляція, низький рівень забрудненості повітря, то мозок буде працювати набагато активніше.

Апоплексичний удар

У працюючих більше 55 годин на тиждень є ризик отримати апоплексичний удар. Такий ризик переслідує 33% людей.

Погані звички

Ще одні дослідники пов’язали утворення шкідливих звичок з поганим начальством. Крім того, з цієї ж причини утворюється ризик серцевих проблем. Ще велика ймовірність інших проблем – депресії, безсоння, підвищеного тиску, ожиріння.

Набір ваги

Така проблема зі здоров’ям найчастіше загрожує людям, які дотримуються малорухливого способу життя, а також працюють переважно вечорами або у вільному графіку. У таких людей вище ризик розвитку цукрового діабету другого типу, раку, серцевих хвороб.

Погіршення зору

Не секрет, що постійне проведення часу за комп’ютером призводить до погіршення зору. Найчастіше це називають ознакою «синдрому комп’ютерного зору». Він виникає більш ніж у 60% людей, які працюють в офісі. Обов’язково треба використовувати правило 20-20-6. Кожні 20 хвилин роботи треба дивитися на певний предмет, який розташований на відстані шести метрів. Це дозволить очам відпочити.

Ризик інсульту

Ще одна проблема зі здоров’ям, до якої призводить офісна робота. Фактором розвитку інсульту та інших проблем з серцем є нудьга на роботі. Погодьтеся, що робота в офісі може бути нудною. А ось учені змогли порахувати, що серед людей, які відчувають на роботі тугу, багато тих, хто ризикує заробити інсульт.

Бактерії і зараження

Експерти з Арізони одного разу провели цікавий експеримент. Вони помістили в будівлю вірус, яким не могли заразитися люди, і відстежили переміщення його по офісу. Всього дві години йому знадобилося, щоб пробратися на кухню, в туалети, окремі кабінети і на робочі місця. Найбільш заразними вважаються телефони, столи і комп’ютери (зокрема, клавіатура). При цьому дослідники не думають, що дезінфекція здатна допомогти.

Часті хвороби

Близько 70% американських офісів вже відмовилися від системи кабінетів на користь оупенспейсу. Але вся справа в тому, що подібний тип роботи не сприяє здоровій атмосфері в колективі в прямому сенсі цього слова. У звичайних кабінетах кількість лікарняних, порівняно з оупенспейсами, нижча на 62%.

Болі в спині

До подібної проблеми зі здоров’ям ставляться вкрай серйозно. До болю призводить не тільки те, що люди частіше сидять, але і те, що жінки в офісах частіше носять підбори.

Тунельний синдром зап’ястя

Одні й ті ж рухи руки можуть привести до травм і болів. Адже зап’ясті знаходиться в напрузі за повторюваних рухів, тривалого незручного положення кисті і постійного натискання на тверду поверхню. Уникнути проблем можна за допомогою спеціальної підставки під зап’ясті або різних вправ для зняття напруги.